REKLAMA

Apple naprawia iPhone’a X i rozwiązuje problem, którego nie mają inżynierowie z Kalifornii

Pojawiła się kolejna łatka systemu mobilnego Apple’a, która rozwiązuje jeden z problemów trapiących użytkowników iPhone’a X. Z aktualizacji iOS 11.1.2 ucieszą się przede wszystkim mieszkańcy państw, w których we znaki dają się niskie temperatury.

17.11.2017 07.16
iphone x
REKLAMA

iOS 11 jest bodaj najbardziej zabugowaną wersją oprogramowania Apple’a do smartfonów i tabletów w historii. Nawet w wersji oznaczonej numerem 11.1, przygotowanej na premierę iPhone’a X i wydanej miesiąc po premierze pierwszego wydania, obecne było sporo błędów.

REKLAMA

Apple udostępnia iOS 11.1.2.

Wydanie wydane już po premierze iPhone’a X naprawiło kilka pomniejszych problemów, w tym ten związany z autokorektą zmieniającą literę I w inne znaki. iOS 11.1.1 nie wyplenił jednak wszystkich bugów. Na szczęście na kolejną wersję łatającą błędy czekaliśmy tylko 6 dni.

Wczoraj późnym wieczorem polskiego czasu pojawił się iOS 11.1.2. Aktualizacja przygotowana została głównie z myślą o posiadaczach swojego najnowszego sprzętu. Apple wyeliminował wreszcie błąd, który powodował brak reakcji na dotyk w telefonie iPhone X przy nagłych zmianach temperatury.

iPhone X iOS 11.1.2 class="wp-image-628627"

Łatka usuwa błąd w oprogramowaniu telefonu iPhone X.

W słonecznej Kalifornii nagłe zmiany temperatury po wyjściu na zewnątrz nie są raczej problemem i najwyraźniej błąd umknął inżynierom Apple’a. Po globalnej premierze najdroższego iPhone’a w historii okazało się, że klienci z krajów o chłodniejszym klimacie narzekają na działanie nowego nabytku.

Dzięki aktualizacji do iOS 11.1.2 po wyjściu na zewnątrz iPhone X będzie zachowywał się tak jak trzeba. Nie da się jednak ukryć, że to niepodobne do Apple’a, że taki błąd w ogóle miał miejsce. Na szczęście dla producenta i klientów nie był jednak związany ze sprzętem i wystarczyła aktualizacja, by go naprawić.

Oprócz tego iOS 11.1.2 nie wprowadza zbyt wielu zmian.

REKLAMA

W oficjalnym changelogu producent wspomina o poprawieniu aplikacji aparatu. Wcześniej materiały wideo i zdjęcia Live Photos mogły mieć zakłócenia.

Niestety błąd związany z kalkulatorem nadal nie został rozwiązany. Trzeba poczekać na iOS 11.2, który jest dopiero testowany przez Apple’a…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA