Oprogramowanie  / News

Apple naprawia iPhone’a X i rozwiązuje problem, którego nie mają inżynierowie z Kalifornii

Pojawiła się kolejna łatka systemu mobilnego Apple’a, która rozwiązuje jeden z problemów trapiących użytkowników iPhone’a X. Z aktualizacji iOS 11.1.2 ucieszą się przede wszystkim mieszkańcy państw, w których we znaki dają się niskie temperatury.

iOS 11 jest bodaj najbardziej zabugowaną wersją oprogramowania Apple’a do smartfonów i tabletów w historii. Nawet w wersji oznaczonej numerem 11.1, przygotowanej na premierę iPhone’a X i wydanej miesiąc po premierze pierwszego wydania, obecne było sporo błędów.

Apple udostępnia iOS 11.1.2.

Wydanie wydane już po premierze iPhone’a X naprawiło kilka pomniejszych problemów, w tym ten związany z autokorektą zmieniającą literę I w inne znaki. iOS 11.1.1 nie wyplenił jednak wszystkich bugów. Na szczęście na kolejną wersję łatającą błędy czekaliśmy tylko 6 dni.

Wczoraj późnym wieczorem polskiego czasu pojawił się iOS 11.1.2. Aktualizacja przygotowana została głównie z myślą o posiadaczach swojego najnowszego sprzętu. Apple wyeliminował wreszcie błąd, który powodował brak reakcji na dotyk w telefonie iPhone X przy nagłych zmianach temperatury.

iPhone X iOS 11.1.2

Łatka usuwa błąd w oprogramowaniu telefonu iPhone X.

W słonecznej Kalifornii nagłe zmiany temperatury po wyjściu na zewnątrz nie są raczej problemem i najwyraźniej błąd umknął inżynierom Apple’a. Po globalnej premierze najdroższego iPhone’a w historii okazało się, że klienci z krajów o chłodniejszym klimacie narzekają na działanie nowego nabytku.

Dzięki aktualizacji do iOS 11.1.2 po wyjściu na zewnątrz iPhone X będzie zachowywał się tak jak trzeba. Nie da się jednak ukryć, że to niepodobne do Apple’a, że taki błąd w ogóle miał miejsce. Na szczęście dla producenta i klientów nie był jednak związany ze sprzętem i wystarczyła aktualizacja, by go naprawić.

Oprócz tego iOS 11.1.2 nie wprowadza zbyt wielu zmian.

W oficjalnym changelogu producent wspomina o poprawieniu aplikacji aparatu. Wcześniej materiały wideo i zdjęcia Live Photos mogły mieć zakłócenia.

Niestety błąd związany z kalkulatorem nadal nie został rozwiązany. Trzeba poczekać na iOS 11.2, który jest dopiero testowany przez Apple’a…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst