REKLAMA

W końcu klasyczni The Settlers w przyzwoitej cenie. GOG.com już wyprzedaje swój Black Friday (i daje MDK za darmo)

Kiedy dostałem maila od GOG.com, że gry z mojej listy życzeń są na wyprzedaży, a potem okazało się, że chodzi o klasycznych Settlersów, to ten dzień w skali "od zero do burgery" zamienił się w burgery. A potem przypomniałem sobie, że mam tego pierdzielonego Maca

22.11.2017 08.40
Black Friday
REKLAMA
REKLAMA

Trudno, już odliczam dni do momentu kiedy pozbędę się tego pierdzielonego Maca i powrócę na komputer z jakimś rozsądnym systemem operacyjnym. Okazuje się bowiem, że Settlersi - polowałem na nich dobre dwa lata - w wyprzedaży GOG.com z okazji Black Friday w końcu dostępni są w uczciwej cenie.

Brakuje mi dziś strategii w starym, dobrym stylu. Co więcej, twórcy nie kwapią się żeby takowe tworzyć, choć pewnie jest zapotrzebowanie. Tzn. kwapią się, ale to przeważnie produkcje online'owe, nastawione na wyłudzanie mikropłatności i SMS-ów, co w konsekwencji nie ma za wiele wspólnego z duchem starej, dobrej gry strategicznej.

I tak od paru lat chodzili za mną The Settlers 2 oraz 3, żeby sobie pobudować te ścieżki, rozpykać logistycznie kształt mojego małego imperium. Ale z drugiej strony... blisko 40 złotych za sztukę... Za gry, które mają 20 lat... Których przynajmniej dwa egzemplarze mam gdzieś w piwnicy, ale nie chce mi się ich szukać, poza tym i tak od lat nie mam w swoim komputerze napędu czytającego płyty. No Gorion by tego nie pochwalił.

GOG.com robi wyprzedaż z okazji Black Friday

REKLAMA

Od dawna zresztą powtarzam, że serwisy typu GOG.com to nie są niestety serwisy na polską kieszeń, chyba że akurat trafi się jakaś wyprzedaż. No, na takich wyprzedażach to można już sobie poszaleć. Zacznijmy od podstaw - na tej, która rozpoczęła się dzisiaj, tradycyjnie już możemy dostać gratis w postaci MDK. Jeśli zrobimy zakupy za 55 złotych, to gratis dostaniemy StarCrawlers. Łącznie promocją objętych jest ponad 300 gier.

Oczywiście od siebie, prócz wspomnianej już serii gier The Settlers, Waszej uwadze polecam wyprzedaże SimCity (w tym moje ulubione - SimCity 3000), Theme Hospital (jeśli jeszcze jakimś cudem nie macie), Anno 1602 albo liczne części Heroes of Might and Magic, tym razem pakowane nawet po 6 złotych. Ja osobiście uwagę zwróciłbym też na odświeżonego Titan Questa, ale najpierw trzeba mieć komputer, który tego typu wynalazki obsługuje...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA