REKLAMA

Sony stanęło na wysokości zadania. Android 8.0 Oreo trafia do Xperii XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium otrzymała aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. Niebawem oprogramowanie to ma trafić też do innych modeli Xperia.

23.10.2017 09.05
Sony Xperia XZ Premium
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnimi czasy Sony bardzo poważnie podchodzi do kwestii aktualizacji oprogramowania. Przekonałem się o tym używając jakiś czas temu Sony Xperia XZ1. Był to pierwszy telefon, na którym mogłem korzystać z Androida 8.0 Oreo jeszcze przed jego oficjalną premierą.

Japończycy zrobili wszystko, by ich nowe smartfony trafiły do sklepów wyposażony w najnowsze oprogramowanie. Obiecali również, że w niedługim czasie zaczną aktualizacje systemu nieco starszych modeli. I obietnicy właśnie dotrzymali. Od dziś Android 8.0 Oreo będzie dostarczany do innych smartfonów Xperia.

Na pierwszy ogień idzie Sony Xperia XZ Premium.

Model ten pod względem specyfikacji i możliwości nie ustępuje innym sprzętom z najwyższej półki cenowej oraz jakościowej. Nowe oprogramowanie wprowadza nie tylko funkcje czystego Androida 8.0, ale też kilka autorskich rozwiązań:

REKLAMA
  • Kreator 3D - skanowanie 3D, które zadebiutowało z modelami Xperia XZ1 oraz XZ1 Compact. Umożliwia zeskanowanie dowolnego obiektu, a następnie odtworzenie go jako modelu trójwymiarowego. Model następnie można dowolnie wykorzystać w innym oprogramowaniu, udostępnić w mediach społecznościowych lub wydrukować.
  • Rejestrowanie predykcyjne – funkcja pozwalająca na robienie zdjęć, gdy kamera wykrywa uśmiech, jeszcze zanim użytkownik naciśnie przycisk migawki. Aparat rejestruje cztery ujęcia, po czym pozwala użytkownikowi wybrać najlepsze z nich.
  • Autofokus ciągły - śledzi i rozpoznaje poruszający się obiekt, pozwalając na robienie sekwencji bardzo wyraźnych i ostrych fotografii.
  • Lepsza jakość dźwięku - dokładniejsze strojenie głośników telefonu oraz obsługa aptX HD, rozwiązania pozwalającego na uzyskanie lepszej jakości dźwięku podczas korzystania z słuchawek bezprzewodowych.

Pamiętajcie jednak, że uruchomienie procesu aktualizacji nie gwarantuje, że otrzymacie ją już dzisiaj. Termin udostępnienia nowego oprogramowania użytkownikowi zależy nie tylko od Google oraz producenta sprzętu, ale też od operatora. Ten ostatni musi dokładnie sprawdzić oprogramowanie i dopasować je do swoich potrzeb. Proces taki trwa zazwyczaj kilka tygodni, dlatego osoby, które kupiły Sony Xperia XZ Premium w abonamencie, powinny uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA