REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To już dziś. Apple zaprezentuje nowe iPhone'y i... nie tylko

Dla wielu fanów nowych technologii to najważniejszy dzień w roku. Dziś Apple zaprezentuje nową generację iPhone’ów… i nie tylko.

12.09.2017
9:22
iphone
REKLAMA
236 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Chociaż o nadchodzących sprzętach Apple wiemy praktycznie wszystko, trudno nie czuć tego dreszczyku emocji poprzedzającego premierę najbardziej elektryzujących i bez dwóch zdań najpopularniejszych telefonów na rynku.

Co zobaczymy dziś wieczorem?

iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X Edition

Tak, wszystko wskazuje na to, że dziś Apple zaprezentuje nam aż trzy nowe iPhone’y.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus to „zwykłe” wydania, stanowiące ewolucję designu i konstrukcji obecnej generacji iPhone’ów – 7 i 7 Plus. Mają być to urządzenia bardzo podobne do obecnych smartfonów Apple, z ekranem o proporcjach 16:9 i znanymi przekątnymi 4,7” oraz 5,5”, z czytnikiem linii papilarnych Touch ID umieszczonym pod wyświetlaczem.

iPhone X Edition zaś ma być rewolucją w świecie nadgryzionych jabłek. To właśnie o nim pisze się najwięcej i to on rodzi najwięcej emocji. Wzorem androidowej konkurencji od Samsunga czy LG ma on zaoferować ekran o niestandardowych proporcjach, rozlewający się od krawędzi do krawędzi. Jako że w tej konstrukcji zabraknie czytnika Touch ID, iPhone X Edition zaoferuje nowy sposób odblokowywania urządzenia – Face ID, czyli skanowanie twarzy.

Wiele wskazuje też na to, że w dniu premiery do sprzedaży trafi tylko iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Upamiętniająca dziesięciolecie iPhone’a wersja X Edition ma trafić do sklepów nieco później, prawdopodobnie w tym samym czasie, co zapowiedziany wcześniej iMac Pro.

Apple TV i nowy iPod?

Wydawać by się mogło, że nowe telefony Apple zasługują na ekskluzywną konferencję, jednak według najnowszych doniesień mocne uderzenie firmy mają poprzedzić dwa (lub nawet trzy) nieco słabsze.

I tak niewykluczone, iż dziś wieczorem zobaczymy nową wersję Apple TV ze wsparciem 4K i HDR, a także… nowego iPoda Touch 7. Generacji. Co do tego ostatniego jestem sceptyczny – odtwarzacze mp3 to dziś martwa kategoria i urządzenia, których nikt nie potrzebuje. Ale to Apple. Wszystko może się zdarzyć.

Apple Watch 3

Odnośnie tej premiery mamy tylko niepotwierdzone informacje, ale nie jest wykluczone, iż dziś ze sceny Tim Cook pokaże nam nowego Apple Watcha. Czy będzie to zupełnie nowy produkt, czy tylko odświeżenie drugiej generacji, np. wyposażone w moduł LTE – tego nie wiemy.

iOS 11 i macOS High Sierra

Dziś poznamy też oficjalną datę premiery nowych systemów operacyjnych Apple, które od kilku miesięcy można już testować w wersji beta. Więcej o iOS 11 i macOS High Sierra możecie się dowiedzieć z naszych tekstów:

Konferencja już dziś o 19:00! Zapraszamy na Live Bloga

Apple Live Event będzie transmitowany na żywo już dziś o godzinie 19:00, a my tradycyjnie już teraz zapraszamy na wspólne oglądanie i Live Bloga, w trakcie którego będziemy komentować to, co dzieje się na scenie.

REKLAMA

Standardowo możecie też spodziewać się istnego zalewu newsami i felietonami opisującymi szczegółowo wszystkie dzisiejsze premiery. Do zobaczenia wieczorem!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA