REKLAMA

W którym kraju nowy iPhone jest najtańszy? Wielkie porównanie europejskich cen

Ile kosztują nowe iPhone’y? W którym kraju są one najtańsze, a gdzie trzeba zapłacić za nie najwięcej? Sprawdziłem to.

13.09.2017 19.21
Ile kosztują iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus?
REKLAMA
REKLAMA

Nie jest tajemnicą, że w różnych krajach iPhone’y mają różne ceny. Wpływ na to mają różne stawki podatków VAT, zawirowania na rynkach walutowych oraz różnego rodzaju przeliczniki zastosowane przez Apple.

Oczywiście najtaniej iPhone’y kupimy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii oraz Hong Kongu. Niestety stosunkowo niewiele osób podróżuje do tak odległych miejsc i nie może sobie pozwolić na kupno telefonu właśnie tam.

iphone x cena class="wp-image-590949"

Większość z nas podróżuje głównie po Europie. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy wybierając się na zasłużony wypoczynek lub służbowy wyjazd warto kupić nowego iPhone’a? Czy będzie on zauważalnie tańszy niż w Polsce?

By łatwo pokazać, ile nowe telefony Apple kosztują w poszczególnych krajach, stworzyłem trzy interaktywne mapki. Im jaśniejszy kraj, tym dany telefon jest w nim tańszy. Dodatkowo po najechaniu na dany kraj można odczytać obowiązującą w nim cenę iPhone’a wyrażoną w euro.

Cena iPhone 8 w Europie

Kraj jasnożółty: Cena poniżej 750 euro

Kraj żółty: Cena poniżej 800 euro

Kraj pomarańczowy: Cena poniżej 850 euro

Kraj czerwony: Cena powyżej 850 euro

Cena iPhone 8 Plus w Europie

Kraj jasnożółty: Cena poniżej 850 euro

Kraj żółty: Cena poniżej 900 euro

Kraj pomarańczowy: Cena poniżej 950 euro

Kraj czerwony: Cena powyżej 950 euro

Cena iPhone X w Europie

Kraj jasnożółty: Cena poniżej 1050 euro

Kraj żółty: Cena poniżej 1100 euro

Kraj pomarańczowy: Cena poniżej 1150 euro

Kraj czerwony: Cena powyżej 1150 euro

Wnioski?

Polska cena iPhone’ów nie odbiega od europejskiej średniej. Nie oznacza to jednak, że nie da się ich kupić taniej. By nieco zaoszczędzić warto udać się do Szwajcarii. Tam iPhone 8 kosztuje zaledwie 730 euro, iPhone 8 Plus 830 euro, zaś najdroższy iPhone X 1044 euro.

REKLAMA

Telefony Apple są z kolei najdroższe na Węgrzech i kosztują tam kolejno 861, 987 oraz 1234 euro. Jak widać, różnice cen w poszczególnych europejskich krajach są naprawdę duże, więc naprawdę warto rozważyć zakup iPhone’a przy okazji podróży zagranicznej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA