REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Są już polskie ceny nowych iPhone'ów. Najdroższy za ponad 5700 zł

Ceny nowych iPhone'ów, zgodnie z przewidywaniami, zostały utrzymane na luksusowym poziomie. Apple nadal uważa swoje telefony za urządzenia z najwyższej półki i stosownie je wycenia. Przygotujcie się na spore wydatki.

12.09.2017
21:04
Znamy polskie ceny telefonów iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X
REKLAMA
539 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Znamy już amerykańskie ceny, a teraz poznajemy te w złotówkach. Uwzględniają więc one już wszystkie zmiany walut, podatki i całą resztę. Jak się kształtują?

Polskie ceny iPhone X:

  • iPhone X 64 GB - 4979 zł
  • iPhone X 256 GB - 5729 zł

Polskie ceny iPhone 8:

  • iPhone 8 64 GB - 3479 zł
  • iPhone 8 256 GB - 4229 zł

Polskie ceny iPhone 8 Plus:

  • iPhone 8 Plus 64 GB - 3979 zł
  • iPhone 8 Plus 256 GB - 4729 zł

Czy są tego warte? O tym dowiesz się z serii naszych tekstów prezentujących wszystko, co zostało już powiedziane o najnowszych telefonach Apple’a. Warto to jednak skonfrontować z innymi, kosztującymi podobne pieniądze urządzeniami tego typu.

Cena iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus jest wysoka? To zobacz ofertę konkurencji.

Klucz doboru telefonów był prosty: uruchomienie najpopulularniejszej porównywarki cen, zajrzenie do kategorii telefonów komórkowych i szeregowanie ofert od najdroższych. Mamy więc gwarancję, że ceny są aktualne i z Polski. Eliminowałem z listy tylko poprzednią generację iPhone’ów oraz ewidentne błędy w indeksie porównywarki. Oto co otrzymaliśmy.

Samsung Galaxy Note 8 (4300 zł)

 class="wp-image-589198"

Moim subiektywnym zdaniem najlepszy telefon na rynku, choć… nigdy go nie miałem w ręku. Swoją opinię opieram na doświadczeniach z innymi nowymi telefonami Samsunga i wiem, że gdyby nie chora cena, to właśnie ten telefon bym kupował.

Galaxy Note 8 został wyposażony w ogromny, bezramkowy wyświetlacz, najszybszy (do tej pory…) na świecie procesor współpracujący z 6 GB RAM oraz podwójny aparat z genialnym trybem portretowym. No i ma rysik, a także dopasowane do niego oprogramowanie. Co więcej, ten sprzęt może działać jako komputer. Nie jest to jednak telefon idealny. Został wyposażony w bardzo mały akumulator, który ledwo wystarczy na cały dzień pracy. Powtórzono tu też błąd znany z modeli Galaxy S8 oraz S8 Plus i zdecydowano się na umieszczenie czytnika linii papilarnych bardzo wysoko. Z tego powodu sięgnięcie do niego może okazać się niemożliwe.

HP Elite x3 (3600 zł)

 class="wp-image-535367"

To przezabawne, że w kontekście zestawiania z nowymi iPhone’ami na tej liście pojawia się telefon z Windowsem. Kryteria jednak zostały ustalone, a wysoka cena Elite’a windowana jest jego możliwością pracy jako komputer PC (dzięki sprzedawanej osobno stacji dokującej) oraz wieloma usługami HP, które mogą okazać się szczególnie przydatne w firmach.

Jest to też urządzenie bardzo wytworne, wykonane z komponentów wysokiej jakości. Wytrzymałe i wodoodporne. Niestety, będzie ono interesujące tylko dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Jego podzespoły są ciut przestarzałe, aparat wykonuje bardzo przeciętne zdjęcia, a z uwagi na fakt, że telefon ten pracuje pod kontrolą Windows 10 Mobile, liczba typowo telefonicznych aplikacji jest mała i cały czas… maleje. To zdecydowanie nie jest konkurent dla nowych iPhone’ów, umieszczamy go tu tylko dla porządku.

Google Pixel XL 32 GB (3500 zł)

 class="wp-image-524914"

Co prawda tego telefonu nie ma oficjalnie w Polsce, ale kilka sklepów sprowadziło go na własną rękę. To zawyżyło jego cenę, choć… Pixel i tak jest bardzo drogim urządzeniem. To sztandarowy fablet Google’a, który zastąpił wysłużoną linię Nexus i ciut zmienił jej koncepcję. Ta do tej pory oferowała dobre urządzenia w rozsądnej cenie, podczas gdy Pixel ma wszystko co najlepsiejsze. Do dziś ma jeden z najlepszych aparatów na rynku (i najlepszy w dniu premiery). Towarzyszą mu nadal bardzo nowoczesne podzespoły (w tym procesor Qualcomm Snapdragon 821, 4 GB pamięci operacyjnej i 32 GB pamięci flash) i znakomity wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala. No i zawsze ta najświeższa dostępna na rynku wersja Androda.

Xiaomi Mi Mix 6/256 GB (3200 zł)

 class="wp-image-537800"

Tak, zestawiamy Xiaomi z telefonem Apple’a. Tak, kryterium jest cena. Świat zwariował? Niezupełnie, bowiem Mi Mix to urządzenie niedostępne oficjalnie w Polsce (co pozwala sklepom sprowadzającym go na własną rękę do podwyższania cen), a na dodatek telefon ten nie ma ambicji być tanim a dobrym. No i nie zapominajmy, że jego 128-gigabajtowa wersja tego telefonu to już tylko 2400 zł. Miał być najlepszy, rewolucyjny i w ogóle. Był jednym z pierwszych z tak zwaną bezramkową obudową, przez co wygląda bardzo imponująco. Jest szybki, pojemny i prześliczny. A i jego aparat robi bardzo dobre zdjęcia.

Sony Xperia XZ Premium Dual Sim (3200 zł)

Sony Xperia XZ Premium pierwsze wrażenia class="wp-image-561417"

Na froncie tego telefonu nadal znajdziemy szerokie ramki u dołu i góry ekranu. Na tle konkurentów nie wygląda to zbyt nowocześnie, sle Sony broni tego rozwiązania twierdząc, że był to niezbędny wymóg, by zmieścić nowe komponenty, czyli duży moduł aparatu oraz symetryczne głośniki stereo. Sony Xperia XZ Premium był też pierwszym na rynku telefonem wyposażonym ekran w rozdzielczości 4K z obsługą HDR.

REKLAMA

Sony twierdzi, że przeniosło do smartfona wszystkie najlepsze technologie, jakimi dysponuje w telewizorach Bravia. Sercem telefonu jest aktualnie najwydajniejszy procesor w ofercie firmy Qualcomm, a więc Snapdragon 835, któremu towarzyszą 4 GB RAM. Całość zamknięta jest w wodoszczelnej obudowie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA