Sprzęt  / News

Nie trzeba będzie jeździć do Niemiec. iPhone X będzie dostępny w Polsce w dniu światowej premiery

247 interakcji
dołącz do dyskusji

Przyzwyczailiśmy się do tego, że na nowe iPhone’y musieliśmy czekać dłużej niż reszta świata. Teraz sytuacja ta ulega zmianie, a iPhone X w Polsce pojawi się już w dniu światowej premiery.

Ileż było śmiechów, ileż było żartów. Że jak tak można, że jechanie po telefon do Niemiec to czysta głupota, że lepiej poczekać. Tak, jeździliśmy po nowe iPhone'y do Niemiec. Kupowaliśmy je, żeby jak najszybciej móc o nich napisać wam, naszym czytelnikom.

Nie mogliśmy ich kupić w Polsce, ponieważ każdy nowy iPhone w pierwszej kolejności pojawiał się wyłącznie w najbogatszych krajach, takich jak Stany Zjednoczone czy Niemcy. Polacy musieli czekać na jego kupno dodatkowy tydzień lub… wybrać się za zachodnią granicę i tam nabyć wymarzony gadżet. 

Także iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus zadebiutują w Polsce dopiero 29 września, dokładnie siedem dni po światowej premierze. Jednak jeżeli zamierzacie kupić droższy model telefonu, mam dla was bardzo dobre wieści. Wygląda na to, że 3 listopada spędzimy w Warszawie i tam kupimy swoje egzemplarze iPhone X.

Kiedy iPhone X trafi do Polski?

Apple ogłosił bowiem, że jego sztandarowy telefon trzeciego listopada trafi do zdecydowanej większości krajów na świecie, wśród których znalazła się Polska. Telefon będzie można zamawiać już od 27 października za pośrednictwem strony internetowej Apple. Należy jednak spodziewać się, że jego dostępność będzie mocno ograniczona, jak zwykle w przypadku firmy z Cupertino.

Do 3 listopada zostało jeszcze trochę czasu. Mam nadzieję, że wszyscy chętni zdążą do tego momentu nazbierać 4979 zł, bo właśnie tyle w Polsce będzie kosztował iPhone X. Swoją drogą, cena ta wydaje się mocno przesadzona, ponieważ w USA ten sam telefon będzie kosztował 3560 zł. Po dodaniu do tej sumy 23 proc. podatku VAT jasno  wychodzi, że za iPhone'a X powinniśmy zapłacić jakieś 4399 zł, a nie 600 zł więcej.

iPhone X w Polsce jest zdecydowanie za drogi.

Wiele osób może zatem zastanawiać się, czemu nowy iPhone w Polsce będzie taki drogi. Czy jesteśmy na tyle bogaci? Czy nasze pensje rosną tak szybko? A może Apple spodziewa się nagłego wzrostu kursu dolara? Na to pytanie niestety nie poznamy odpowiedzi. Jednego jednak jestem pewien: jeżeli masz taką możliwość: kup iPhone X w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób naprawdę sporo zaoszczędzisz, nawet jeśli do ceny dodasz wszystkie należne podatki, które zazwyczaj wynoszą około 10 proc. wartości towaru.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst