REKLAMA

Jest oficjalna cena. Najtańszy iPhone X za 999 dolarów

Apple zaprezentowało dzisiaj trzy nowe telefony. Ceny iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus nie robią wrażenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku iPhone'a X.

12.09.2017 18.54
iPhone X - wiemy, ile kosztuje nowy smartfon Apple'a
REKLAMA

iPhone X nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Apple zaprezentowało funkcje nowego telefonu i pochwaliło się jego parametrami. Do samego końca trzymano nas w niepewności i czekaliśmy na informację o tym, ile kolejny telefon firmy z Cupertino będzie kosztował.

REKLAMA

iPhone X - ceny i dostępność.

iPhone X będzie dostępny w wersjach o 64 GB i 256 GB. Ceny będą rozpoczynały się od 999 dol. Podstawowy model nie przebił tej magicznej granicy.

Telefony będzie można zamawiać dopiero 27 października. Dostawa przewidziana jest dopiero na 3 listopada. Tak zresztą przewidywałem. Na razie najwięksi fani mają kupić iPhone'y 8 i 8 Plus.

Ceny nowych iPhone'ów nie powinny być zaskoczeniem.

Apple znane jest z tego, że ich sprzęty są wyceniane wysoko. Praktycznie w każdej kategorii firma życzy sobie za urządzenia więcej, niż konkurencja w tej samej kategorii. Producent romansował też z ideą sprzętów premium przy okazji złotego Apple Watcha.

REKLAMA

Spodziewaliśmy się, że będzie drogo. Tim Cook na dzień przed konferencją zaczynał gasić rodzący się pożar i przekonywał, że iPhone to nie jest telefon tylko dla zamożnych ludzi. Trudno nie przyznać mu racji. Najwidoczniej firma uznała, że pora wprowadzić produkt z segmentu premium dla Amerykanów.

Już od miesięcy słyszeliśmy głosy, że iPhone X będzie wyceniony o ok. 20 proc. wyżej niż poprzednie najdroższe modele. Wedle wielu źródeł Apple miał zdecydować się na cenę na poziomie 1 tys. lub nawet 1.2 tys. dol. pozostawiając na poprzedniej półce cenowej iPhone'a 8 i 8 Plus. iPhone X za 999 dol. to w tym kontekście wręcz miłe zaskoczenie...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA