Tech  / News

Nadchodzi Google Home Mini, czyli Asystent Google'a w ładnym i... tanim opakowaniu

Wiele wskazuje na to, że Google już niebawem zaprezentuje miniaturową wersję głośnika Google Home. Ładniejszą, a przede wszystkim - tańszą.

Inteligentne głośniki są przede wszystkim wyposażeniem domu i muszą w nim odpowiednio dobrze się prezentować. Dotychczas wydane urządzenia tego typu nie budziły we mnie żadnych pozytywnych odczuć. Google Home Mini, którego najprawdopodobniej zobaczymy już 4 października, wydaje się bardzo ładnym gadżetem, który z chęcią zobaczyłbym w swoich czterech ścianach. Najbardziej do gustu przypadł mi wariant w kolorze kredy. Oprócz niego na rynek mają trafić głośniki w w barwie węglowej oraz koralowej.

Google Home Mini

Pod warstwą materiału znajdzie się plastikowa obudowa oraz cztery lampki LED sygnalizujące gotowość głośnika do pracy. Google Home Mini oczywiście będzie w pełni obsługiwał asystenta Google. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, zwłaszcza że ten cyfrowy asystent trafi prawdopodobnie niebawem do bardzo dużej liczby sprzętów audio, między innymi do słuchawek Bose QC35 II.

Google Home Mini będzie tanim gadżetem.

Według niepotwierdzonych informacji przyjdzie za niego zapłacić zaledwie 49 dol. Google zatem zamierza iść na wojnę cenową z Amazonem, który oferuje swój inteligentny głośnik Echo Dot w dokładnie tej samej cenie. Tak niski koszt obu głośników pozwala podejrzewać, że asystenci głosowi niebawem pojawią się w niemal każdym domu, przynajmniej tym anglojęzycznym. I wydaje mi się, że ze względu na lepszą integrację ze smartfonami oraz innymi inteligentnymi urządzeniami tę rywalizację może wygrać właśnie Google.

Nie jest to jedyna nowość przygotowana przez firmą z Mountain View. Do sklepów ma też niebawem trafić druga generacja gogli wirtualnej rzeczywistości DayDream View. Gadżet ten będzie dostępny w kolorach węglowym, mgielnym oraz koralowym. Ma on cechować się większą wytrzymałością niż poprzednik, co znajdzie też odzwierciedlenie w jego cenie - ta ma wynieść 99 dol. Dla porównania, koszt DayDream pierwszej generacji to 79 dol.

Na oficjalną premierę tych nowości nie będziemy musieli czekać przesadnie długo.

Już 4 października odbędzie się konferencja Google, na której zobaczymy nie tylko nowe głośniki i gogle wirtualnej rzeczywistości. Pojawią się tam także zupełnie nowe smartfony Pixel 2 oraz Pixel 2 XL. Wydarzenie to oczywiście będziemy komentować na łamach Spider's Web. Bądźcie wtedy z nami.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst