Sprzęt  / Artykuł

Google zdradza, czym będzie się wyróżniał Pixel 2

Google Pixel 2 nadchodzi wielkimi krokami. Google podgrzewa atmosferę i zdradza, jaki będzie nowy król Androidów.

Google zapowiedziało premierę swojego Piksela 2, następcy smartfona, który miał być kamieniem milowym w rozwoju Androida. I być może to założenie się udało, ale trudno przekonać się o tym w Polsce. Pixel jest u nas niedostępny w oficjalnej dystrybucji, a cena za granicą jest nieprzyzwoicie wysoka.

Mimo to Google Pixel jest kapitalnym smartfonem. Jaki będzie Google Pixel 2? Poznaliśmy szczegóły w nowej zajawce, która właśnie pojawiła się na Youtubie.

Widzimy na niej wyszukiwarkę Google, w której ktoś próbuje znaleźć odpowiedzi na pytanie, dlaczego jego smartfon ma tyle problemów. Na filmie pada konkretny zestaw cech, co wskazuje obszary, na których skupił się Google w swoim drugim Pikselu.

Po pierwsze, akumulator.

Google sugeruje, że właściciele Piksela 2 nie będą zadawać sobie pytania „co jest nie tak z akumulatorem w moim smartfonie?”. Sugeruje to długi czas pracy na jednym ładowaniu, co jest stosunkowo proste do osiągnięcia w czystym, niezaśmieconym Androidzie.

Po drugie, pamięć.

Kolejną wskazówką jest pamięć smartfona. Nie spodziewałbym się, że Google umieści kosmiczną ilość pamięci we wnętrzu urządzenia. Odczytuję tę wskazówkę jako integrację z usługami Google’a, czyli z Dyskiem i Zdjęciami Google. Pierwszy Pixel miał nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia i filmy w pełnej jakości.

Po trzecie, aparat.

google pixel 2

Google Pixel miał jeden z najlepszych aparatów na rynku. Ba, był to wręcz najlepszy aparat w smartfonie. Czy może wycisnąć z mobilnej fotografii coś więcej? Mam nadzieję że Google nie rzuca słów na wiatr.

Po czwarte, obsługa głosowa.

google pixel 2

Ten punkt może świadczyć tylko o jednym: integracji z Asystentem Google. Niczego innego nie można się spodziewać po następcy pierwszego Piksela, który zasłynął Asystentem.

Po piąte, aktualizacje.

google pixel 2

Linia Pixel jest „duchowym spadkobiercą: linii Nexus, która wyróżniała się okresem wsparcia Androida. Nie inaczej będzie przy Pikselu 2. Będziemy mogli spodziewać się najnowszych wersji systemu świeżo po ich wydaniu.

W filmie pojawia się jeszcze kilka szybkich wskazówek sugerujących, że Pixel 2 będzie szybszy, wytrzymały, chłodniejszy pod obciążeniem i... bardziej inteligentny.

A jak wygląda Google Pixel 2?

Wygląd zobaczyliśmy na nieoficjalnym renderze.

Taki wygląd byłby sporym krokiem naprzód, ponieważ pierwsza wersja miała nieprzyzwoicie grube ramki. Więcej szczegółów poznamy niebawem, już 4 października.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst