1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

TP-Link Neffos to dobry pomysł na pierwszy smartfon

Lokowanie produktu

Z produktów TP-Link korzystam od dawna. Były to przeważnie routery i świetne powerbanki. Producent oferuje również smartfony linii Neffos. Te mogą się okazać się niezłym wyborem na wakacje.

03.07.2017
20:26
Tp-link Neffos C5 to solidna, budżetowa propozycja.

Dwie karty SIM? Tego brakuje mi w moim smartfonie.

Podczas wyjazdów zagranicznych, od lipca zwłaszcza poza teren Unii Europejskiej, karta lokalnego operatora z przyzwoitym pakietem danych to rzecz niezbędna dla człowieka, który nie chce tracić kontaktu ze światem.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup taniego smartfonu, potrafiącego obsłużyć dwie karty. Nasz podstawowy numer pozwoli nam zachować kontakt z rodziną czy znajomymi. Nabyta na miejscu karta prepaid umożliwi tańsze korzystanie z transmisji danych.

Kupowanie w tym celu flagowca mija się raczej z celem. Warto rozejrzeć się za kosztującym znacznie mniej urządzeniem. Po powrocie może pełnić choćby rolę zapasowej słuchawki. Wybór smartfonów do 500 zł jest spory. Wśród nich znajdziemy wiele urządzeń mało znanych producentów.

TP-Linka znasz, choć możesz sobie tego nie uświadamiać.

Spójrz na swój router. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój domowy Internet to „zasługa” modelu firmy TP-Link. Produkuje ona też punkty dostępowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, powerbanki, ale również smartfony. Linia Neffos zadebiutowała w 2015 roku i składają się na nią tanie urządzenia dla mniej wymagających użytkowników.

 class="wp-image-495101"
TP-Link Neffos C5

TP-Link Neffos C5 czy TP-Link Neffos Y5L to propozycja dla tych, którzy nie chcą wydawać dużo pieniędzy na smartfon. Urządzenia spełnią podstawowe wymagania dotyczące wydajności. Pierwszy wyposażony został w 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. To w zupełności wystarczy, by poczuć względny komfort używania smartfonu z Androidem. Całości dopełnia obsługa szybkiej transmisji w standardzie LTE. Wszystko za 499 zł.

Drugi telefon, TP-Link Neffos Y5L, ma 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wbudowanej. Z łatwością zmieści się w kieszeni ze względu na kompaktowe wymiary. Jego zakup nie obciąży znacznie wakacyjnego budżetu, kosztuje bowiem poniżej 250 zł.

TP-Link Neffos jako pierwszy smartfon dla dziecka?

Umówmy się, myśląc o pierwszym smartfonie dla dziecka rzadko bierzemy pod uwagę zakup drogiego sprzętu. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, nie chcemy narażać pociechy na niebezpieczeństwo. Niestety nie żyjemy w idealnym świecie, a kosztujący krocie smartfon widziany w rękach dziecka, może okazać się zbyt wielką pokusą dla złodzieja.

Potrzeba zakupu urządzenia dziecku pojawia się zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Dawno minęły czasy kartek pocztowych z kolonii zaczynających się od zdania: „Kochane pieniążki prześlijcie rodzice”. Dziś już nawet kilkuletnie dzieci wyruszają na wakacje zaopatrzone w telefon.

Smartfony TP-Link mogą być urządzeniami na dobry początek. Nie tylko zachowamy kontakt z dzieciakami, ale jeszcze po powrocie zobaczymy zdjęcia zrobione przez nich na koloniach czy wycieczce. Model C5 posiada 8-megapikselową kamerę tylną. Pozwoli też zrobić selfie przednim, 5-megapikselowym, aparatem. Fotografie zobaczymy na 5-calowym wyświetlaczu IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli.

Neffos Y5L jest skromniejszym, ale też, pamiętajmy, dwa razy tańszym urządzeniem. Tylny aparat ma rozdzielczość 5 megapikseli, a przedni 2 megapikseli. Aplikacja kamery posiada tryb HDR, który pomoże w dynamicznych warunkach oświetleniowych.

TP-Link Neffos C5 może się podobać. Cechują go charakterystyczne zaokrąglenia. Dostępny jest w kolorach: perłowym i grafitowym. Neffos Y5L sprzedawany jest również w kolorze żółtym.

Nie każdy potrzebuje flagowca.

Flagowe smartfony rynkowych gigantów stają się po ich premierach obiektami pożądania wielu miłośników nowych technologii. To one wyznaczają trendy i błyszczą na salonach. Prawda jest taka, że nie każdy potrzebuje telefonu z najwyższej półki.

Wielu wystarczą tańsze urządzenia pozwalające na wykonywanie połączeń, korzystanie z komunikatorów, sprawdzenie godziny odjazdu autobusu czy wiadomości ze świata. W tę własnie niszę celuje TP-Link ze smartfonami marki Neffos.

Lokowanie produktu
Najnowsze