REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Trzy najlepsze smartfony za mniej niż 600 zł

Jeżeli masz 600 zł, raczej nie kupisz najlepszego urządzenia mobilnego. Kwota taka wystarczy jednak do nabycia sprzętu, który spełni wymagania większości użytkowników. Odpowiedzmy więc na pytanie: jaki smartfon do 600 zł warto kupić? Oto najciekawsze propozycje dostępne na rynku.

Jaki smartfon do 600 zł kupić? Oto 3 najlepsze modele z 2017 roku
REKLAMA
REKLAMA

Sprawdź również:


Jaki powinien być smartfon do 600 zł?

Sprzęt taki powinien mieć mocną obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego lub metalu. Jego specyfikacja powinna obejmować przynajmniej czterordzeniowy procesor z rdzeniami Cortex-A53, a także 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Pozwoli ona na swobodne korzystanie z urządzenia, choć okaże się za słaba do uruchamiania wielu aplikacji jednocześnie lub najnowszych gier.

Smartfon do 600 zł powinien też obsługiwać łączność LTE oraz Wi-Fi w standardzie 802.11n. Akumulator o pojemności wynoszącej około 2500 mAh również będzie bardzo mile widziany. Aparat? Nie oszukujmy się, okaże się co najwyżej średni. Osoby wymagające świetnej jakości zdjęć, wszystkich nowoczesnych rozwiązań oraz znacznie lepszej wydajności muszą kupić smartfon za 800 zł lub więcej. Jeżeli jednak nie dysponujecie większym budżetem, powinniście wybrać jeden z trzech opisanych niżej telefonów. Każdy z nich jest dostępny w polskich sklepach.

myPhone City

Już za 549 zł można dostać smartfon myPhone City. Jego najważniejszą cechą jest bardzo dobra jakość wykonania. Mamy tu do czynienia z metalową obudową, która jest bardzo mocna i wytrzymała. Przód urządzenia został pokryty eleganckim i delikatnie zakrzywionym szkłem 2,5D. W tej półce cenowej praktycznie nie da się znaleźć innego równie dobrze wykonanego urządzenia.

myPhone City to najlepszy smartfon do 600 zł.

Pod szkłem znajduje się 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Cechuje się on odpowiednio dobrym odwzorowaniem barw i widocznością w świetle słonecznym. Także pozostałe elementy specyfikacji są całkiem niezłe. Serce urządzenia to procesor MediaTek MT6737 wspierany przez 2 GB RAM oraz 16 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Specyfikacja ta dobrze działa w połączeniu z niemal czystym systemem Android, który napędza myPhone City.

Nie zabrakło też czytnika linii papilarnych, co w tej półce cenowej jest bardzo rzadko spotykane. Działa on odpowiednio dobrze. Nie jest najszybszy i niekiedy zdarza mu się nie odczytać odcisku palca, ale generalnie nie da się na niego narzekać. Nie podoba mi się za to mały akumulator o pojemności 2400 mAh, który wystarcza na ledwo jeden dzień pracy, a niekiedy mniej. Mimo wszystko myPhone City to najlepszy lub prawie najlepszy smartfon do 600 zł.

Xiaomi Redmi 4A 32 GB

Warto też rozważyć kupno Xiaomi Redmi 4A 32 GB. Model ten cechuje się świetną jakość wykonania. Ma też kompaktowe wymiary, dzięki którym można z niego korzystać przy użyciu jednej dłoni. 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD oferuje odpowiednią szczegółowość oraz dobry poziom odwzorowania barw, zaś zastosowana specyfikacja pozwala na komfortowe używanie smartfona.  Jego serce to czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425, który współpracuje z 2 GB RAM oraz 32 GB rozszerzalnej pamięci flash.

Wyróżnikiem tego modelu są bardzo ciekawe funkcje dodatkowe, z których najbardziej przydatną jest pilot. Ogółem całe oprogramowanie Xiaomi Redmi 4A zasługuje na pochwałę. Android wzbogacony o nakładkę MIUI ma naprawdę wiele funkcji, a mimo to nie wpływa negatywnie na wydajności tego taniego modelu. Cieszy też stosunkowo długi czas pracy bez ładowania, który potrafi swobodnie przekroczyć jeden dzień. Jest to zasługa akumulatora o pojemności wynoszącej aż 3120 mAh. W najniższej półce cenowej takie ogniwa nie są często spotykane.

Asus ZenFone Live

Za mniej niż 600 zł można też kupić Asusa ZenFone Live. Ten bardzo ładny smartfon zamknięty jest w plastikowej obudowie imitującej metal. Tak jak inne urządzenia z tej półki cenowej, ma on 5-calowy ekran HD oraz zaledwie wystarczającą specyfikację obejmującą procesor Qualcomm Snapdragon 410, 2 GB RAM oraz 16 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Zastosowany akumulator jest odpowiednio duży (2650 mAh), ale nadal mniejszy niż w Xiaomi Redmi 4A. Oznacza to, że wystarczy wyłącznie na jeden dzień pracy.

Poza tym Asus ZenFone Live to zwyczajny smartfon. Praktycznie nie ma dodatkowych rozwiązań, a jakość robionych nim zdjęć jest słaba, ale absolutnie akceptowalna w tej półce cenowej. Irytująca potrafi być tylko nakładka Asusa, która jest bardzo rozbudowana i ma wiele funkcji. Na droższych sprzętach sprawdza się dobrze, ale tutaj nieco hamuje potencjał urządzenia. Jednak nawet mimo to Asus ZenFone Live jest to bardzo dobry smartfon do 600 zł, którego kupno warto rozważyć.

REKLAMA

Sprawdź również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA