REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Najlepsze z najtańszych. Wybraliśmy 3 świetne smartfony za mniej niż 500 zł

Jeżeli masz 500 zł, raczej nie kupisz najlepszego smartfona. Kwota ta jednak wystarczy do nabycia urządzenia mobilnego, które spełni wymagania większości użytkowników. Odpowiedzmy więc na pytanie: jaki smartfon do 500 zł warto kupić? Oto najciekawsze propozycje na rynku.

17.07.2017
21:23
Nowy banknot 500 zł
REKLAMA
REKLAMA

Sprawdź również:


Jaki powinien być smartfon do 500 zł?

Przede wszystkim musi oferować dobrą jakość wykonania i nie może rozpadać się w dłoniach. Miłym zaskoczeniem będzie specyfikacja zawierająca przynajmniej czterordzeniowy procesor z rdzeniami Cortex-A53, a także 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Konieczna jest też obsługa łączności LTE oraz Wi-Fi w standardzie 802.11n. Akumulator o pojemności 2500 mAh będzie mile widziany, mimo że w tym przedziale cenowym nie jest konieczny.

Od telefonów w tej cenie nie należy oczekiwać obecności dodatkowych rozwiązań, takich jak szybkie ładowanie, czytnik linii papilarnych oraz NFC do płatności zbliżeniowych.

Xiaomi Redmi 4A

Najlepszy smartfon do 500 zł to zdecydowanie Xiaomi Redmi 4A. Model ten cechuje świetna jakość wykonania i kompaktowe wymiary, dzięki którym można z niego korzystać przy użyciu jednej dłoni.

5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD oferuje odpowiednią szczegółowość oraz dobry poziom odwzorowania barw, zaś zastosowana specyfikacja pozwala na komfortowe używanie smartfona. Jego serce to czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425, który współpracuje z 2 GB RAM oraz 16 GB rozszerzalnej pamięci flash.

 class="wp-image-578646"

Wyróżnikiem tego modelu są bardzo ciekawe funkcje dodatkowe, z których najbardziej przydatną jest pilot. Ogółem całe oprogramowanie Xiaomi Redmi 4A zasługuje na pochwałę. Android wzbogacony o nakładkę MIUI ma naprawdę wiele funkcji, a mimo to nie odbija się to negatywnie na wydajności tego taniego smartfona. Cieszy też stosunkowo długi czas pracy bez ładowania, który potrafi swobodnie przekroczyć jeden dzień. Jest to zasługa akumulatora o pojemności wynoszącej aż 3120 mAh. W najniższej półce cenowej takie ogniwa nie są często spotykane.

Godnym uwagi sprzętem jest również Kiano Elegance 5.1 Pro. Pod niektórymi względami smartfon ten przebija propozycję Xiaomi. Jednym z takich punktów jest na pewno ilość dostępnej pamięci operacyjnej. Aż 3 GB RAM robi wrażenie i pozwala korzystać z wielu programów jednocześnie. Szkoda tylko, że pamięć współpracuje ze stosunkowo słabym procesorem MediaTek MT6735.

Oprócz tego na pokładzie znajdziemy 16 GB rozszerzalnej pamięci flash, a specyfikację uzupełnia czysty system Android 6.0 Marshmallow, który nie jest zaśmiecony dodatkowymi programami. Połączenie to działa nadzwyczaj sprawnie. Nie sposób narzekać też na naprawdę dobrą jakość wykonania, przynajmniej jak na sprzęt z niskiej półki cenowej.

Kiano Elegance 5.1 Pro to bardzo dobry smartfon do 500 zł. class="wp-image-552214"

Kiano Elegance 5.1 Pro nie jest niestety sprzętem bez wad.

Pierwsza z nich to 5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, który jest nieco za ciemny i odwzorowuje barwy w sposób nieprzyjemny dla oka. Druga to aparat gorszy niż w Xiaomi Redmi 4A. Trzecia to akumulator o pojemności 2000 mAh. Taka pojemność jest nieco za mała i może nie wystarczyć na cały dzień komfortowej pracy. Dlatego choć Kiano Elegance 5.1 Pro to dobry smartfon do 500 zł, osoby intensywnie korzystające z telefonu powinny wybrać inny model, na przykład opisany wcześniej Xiaomi Redmi 4A.

Do niedawna był to jedyny godny polecenia smartfon kosztujący mniej niż 500 zł. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735 współpracujący z 2 GB RAM oraz 16 GB rozszerzalnej pamięci flash. Te parametry mogą nie robić wrażenia na posiadaczach znacznie droższych urządzeń, ale w tej cenie są w pełni akceptowalne. Tak samo jak obudowa, której jakości wykonania trudno jest cokolwiek zarzucić.

TP-Link Neffos C5 to bardzo dobry smartfon do 500 zł. class="wp-image-495101"

Neffos C5 niestety również ma wady. Należą do nich stary system Android 5.1 Lollipop z 2014 roku oraz akumulator o pojemności wynoszącej zaledwie 2200 mAh. Rozczarowaniem okazuje się także ekran, który cechuje się kiepskimi kątami widzenia oraz dosyć wypłowiałymi barwami. Jednak jeżeli wyżej wymienione wady wam nie przeszkadzają, możecie śmiało kupić ten telefon. Neffos C5 jest wart swojej ceny.

REKLAMA

Sprawdź również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA