REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Znalazłem aplikację z tapetami wprost uszytymi pod Androida

Przez kilka dni rozdawali ją za darmo, ale moim zdaniem warto za nią zapłacić nawet te 4 złote. Bohaterem dzisiejszego wpisu jest Retrome Wallpapers. 

05.05.2017
12:55
retrome wallpapers
REKLAMA
REKLAMA

Już jakiś czas temu przy okazji prezentacji tapety nowego Androida trochę naprodukowałem się o tym, jaki ten system przez lata był strasznie brzydki i jak bardzo miałem kompleks pięknych, galaktycznych scenerii iOS.

Osobiście uważam, że system operacyjny Apple od kilku edycji idzie w bardzo złym kierunku, a ta najnowsza jest już naprawdę paskudna. Belki wydarzeń wyciągnięte rodem ze stron internetowych z końca ubiegłego wieku jasno wskazują, że tylko kwestią czasu jest system operacyjny wyposażony w jaskrawe, migające gify z odbijającą się piłką do kosza, a za dwa lata po odblokowaniu ekranu automatycznie zacznie grać nam muzyczka w formacie midi.

 class="wp-image-561906"

Oczywiście fani Apple zaraz zaczną krzyczeć w komentarzach, że jak ja w ogóle śmiem tak mówić. Najlepiej niech jakiś youtuber nagra film o tym jak Spider's Web (koniecznie musi być w nazwie, inaczej nikogo to nie będzie obchodzić) kpi ze śmierci Steve'a Jobsa, to może będzie fajna odskocznia do dalszej internetowej kariery. Ale to nie uczyni coraz to nowszych wersji iOS-a ani trochę ładniejszymi.

Tymczasem na drugim biegunie znajduje się Android. Jakkolwiek nadal uważam, że iOS jest troszkę lepszym systemem, niż Android, tak jednak ten pierwszy notuje estetyczny regres, z kolei system Google dość dobrze się rozwija. Z oczywistych względów (mnogość nakładek) trudno jest tutaj mówić o jakimś monolicie wariantów, jednak narzucane przez producenta Androida koncepcje zmierzają w dobrym kierunku już od kilku lat.

Jest świetna apka Tapety od Google. Ja jednak lubię, kiedy ktoś odgórnie czuwa nad estetyką aplikacji z tapetami i nie pałętają mi się w niej słodkie misiaczki, przesadnie tuningowane dziewczyny na tle przesadnie opalonych samochodów (albo odwrotnie) czy [tu wstaw coś, co uważasz za obciachowe].

Ale według mnie fantastycznie estetykę nowego Androida, tego po wersji 5.0 i w górę czytają właśnie twórcy aplikacji i tapet Retrome.

 class="wp-image-561909"

Smaczne, lekkie kreacje rysunkowe pogrupowane w kilku różnych tematykach stanowią udaną alternatywę dla osób, które nie są przesadnymi miłośnikami krajobrazów lub uznają je za nieczytelne. Moim zdaniem konwencja artystyczna udanie rozwija tutaj zaproponowany kilka lat temu pomysł na geometryczne kształty w roli motywów przewodnich. Całość tworzy bardzo przyjemny rezultat.

REKLAMA

Nie mogę obiecać, że zostaniemy ze sobą na zawsze, ale z przyjemnością urozmaiciłem wygląd mojego smartfona tym pakietem tapet.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA