Oprogramowanie  / Artykuł

Genialna aplikacja ze ślicznymi tapetami Material Design. Tylko dla Androida

155 interakcji
dołącz do dyskusji

Od wielu, wielu, wielu lat korzystam z aplikacji Zedge, która jest świetnym źródłem nowych tapet oraz dzwonków. Jednak od czasu do czasu zaglądam do sklepu Google Play w poszukiwaniu nowych, podobnych aplikacji i… właśnie znalazłem perełkę.

To aplikacja Material Islands, która - jak sama nazwa wskazuje - daje nam dostęp do tapet w stylu Material Design. Tapety te - ponownie, jak sama nazwa wskazuje - przedstawiają wyspy. I to w zasadzie byłoby na tyle wyjaśnień.

Tapety są piękne, każda w trochę innym stylu i przedstawiająca inną wyspę. Wyspy można ustawiać, jako statyczne tapety albo - i teraz najlepsze - jako animowane tapety, które niemal zupełnie nie obciążają smartfona - ani akumulatora (dowód poniżej), ani RAM-u.

Material Islands to świetne tapety material design na Androida

Tapety animowane zostały pomyślane tak, że pory dnia na wyspie, którą ustawiliśmy sobie na tapecie, zmieniają się wraz z godziną na zegarze naszego smartfona. Dzięki temu w południe, wieczorem i w nocy nasz telefon wygląda inaczej.

Taka zmiana tapety wraz ze zmianą pory dnia nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale ma też jeszcze jedną zaletę - w nocy mamy znacznie ciemniejszą grafikę na tapecie, dzięki czemu ekran telefonu nie razi za mocno w oczy.

Material Islands to świetne tapety material design na Androida
Material Islands: tak tapeta zmienia się w ciągu dnia

Jestem więcej niż zadowolony! Material Islands to powiew świeżości na moim smartfonie.

Jakieś wady? Apka dostępna jest tylko na Androida, co zmartwiło moją dziewczynę, która po zobaczeniu Material Islands już chciała instalować ją na swoim iPhonie.

Aplikacja jest darmowa (do pobrania z Google Play), ale jeśli doceniamy Jenny Hanell - jej twórczynię - to za pomocą mikropłatności możemy postawić jej: kawę, lemoniadę, piwo, drinka, szampana lub wino (kwoty wsparcia od 3,89 zł do 27,99 zł). Jeśli prace Jenny Hanell spodobają nam się bardzo, to możemy w jej sklepie kupić obudowy na telefon z grafikami znanymi z tapet lub plakat na ścianę.

Na razie postawiłem Jenny drinka, ale nie wykluczam, że kupię też obudowę na smartfona, jeśli w ofercie pojawią się wzory na mój model.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst