REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na trenerów pokemonów czeka nowa przygoda! Nadchodzi Adventure Week w Pokemon GO

Niantic ogłosiło właśnie kolejny event w Pokemon GO. Adventure Week będzie jeszcze ciekawszy niż ostatnie wydarzenia. Gracze znów będą mieli powód, by odkurzyć powerbanki. Czas na nową przygodę!

16.05.2017
16:16
pokemon go adventure week
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy Pokemon GO znaleźli ciekawy sposób na to, by zachęcać graczy do okresowych zrywów i zwiększonej aktywności. Cyklicznie organizowane są tzw. eventy, podczas których łatwiej zdobyć konkretne gatunki stworków, szybciej zdobywa się punkty doświadczenia, zmienia się dystans do wyklucia jajek, można taniej kupić przedmioty itp.

Niantic ogłosiło event Adventure Week w Pokemon GO.

Od 18 do 25 maja 2017 roku trenerzy będą mogli wziąć udział w nowej przygodzie. Niantic zachęca ich do tego, by ruszyli na szlak i złapali zupełnie nowe gatunki Pokemonów typu skalnego.

Przez cały tydzień zwiększona będzie częstotliwość występowania takich Pokemonów-skamielin. Należą do nich Omanyte, Kabuto i wykluwany z 10 km jajek... Aerodactyl. Oprócz tego Onix i Sudowoodo będą wyskakiwać częściej.

To nie koniec niespodzianek!

Podczas trwania eventu Poke Stopy będą wydawały graczom po zakręceniu większą liczbę przedmiotów, a gracze uzyskają dostęp do specjalnej czapki dla awatara. Najważniejszą nowością jest to, że aż 4x zmniejszy się dystans, jaki trzeba będzie przejść, by zdobyć Candy dla Pokemona wyprowadzanego na spacer.

Jeśli buddy gracza wymagał przejścia 5 km, by zdobyć jeden cukierek, to teraz trzeba będzie przespacerować z np. Dratini albo Snorlaxem tylko 1,25 km. Jeśli ktoś bierze na spacer Magikarpia, to zdobędzie Candy co... 250 metrów! To świetna wiadomość i dawno nie było takiego bonusu.

Adventure Week w Pokemon GO spodoba się graczom w takich krajach, jak Polska.

Dostępność konkretnych gatunków stworków w Pokemon GO zależy od tego, w jakim regionie świata żyją. Świat gry podzielony jest na tzw. biomy, które generują przede wszystkim stworki określonego typu. W Polsce jest bardzo dużo stworków wodnych, a Pokemony typu skalistego występują dość rzadko.

Z tego powodu np. Water Festival w Pokemon GO w Polsce nie był aż tak ciekawy. Tym razem mniej zadowoleni będą mieszkańcy regionów, gdzie stworki skaliste są powszechne. Niestety nadal nic nie wiadomo jednak na temat tego, kiedy pojawi się aktualizacja wprowadzająca nowy system walk...

REKLAMA

PS Niantic podało informację, że gracze do tej pory przespacerowali wspólnie... 15.8 miliarda kilometrów z uruchomioną aplikacją - to dalej, niż z Ziemi na Plutona!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA