REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Właśnie ruszył Water Festival w Pokemon GO. Event ułatwi zdobycie m.in. Gyaradosa

Niantic zrobiło właśnie niespodziankę graczom Pokemon GO. W ramach Pokemon GO Water Festival firma ułatwi zdobycie wodnych stworków takich jak Magikarp, Gyarados, Totodile i Lapras. Deweloperzy gwarantują też teraz specjalny przedmiot do ewolucji raz na tydzień.

22.03.2017
21:01
water festival w Pokemon GO
REKLAMA
REKLAMA

Nowy event w Pokemon GO nosi nazwę Pokemon GO Water Festival i reklamowany jest hasłem Splash. To odniesienie do ataku jednego z najbardziej rozpoznawalnych stworków, czyli Magikarpia. W grach z serii Pokemon na konsole Nintendo dysponuje on atakiem Splash, który nie daje żadnego efektu w walce, ale Magikarp po wytrenowaniu ewoluuje w bardzo potężnego Gyaradosa.

Pokemon GO Water Festival ułatwi spotkanie wodnych Pokemonów, w tym właśnie karpi.

Firma Niantic ogłosiła dziś, że zamierza zorganizować własne święto wody i uczci to zwiększeniem częstotliwości pojawiania się w grze Pokemonów typu wodnego. Firma wymienia takie gatunki jak właśnie Magikarp, a także Squirtle i Totodile wraz z ich ewolucjami.

Pokemon GO Water Festival - event Pokemon GO class="wp-image-552614"

Ponadto w trakcie trwania Pokemon GO Water Festival w rejonach, gdzie do tej pory zwykle pojawiały się wodne stworki - czyli np. nad rzeką bądź na plaży - będzie wyskakiwało znacznie więcej Pokemonów typu wodnego z drugiej generacji. To niezła szansa na to, żeby dodać nowe wpisy do Pokedexu.

Niantic zachęca do poszukiwań sugerując, że tam może pojawiać się teraz Lapras.

Event Pokemon GO Water Festival, który rusza dziś, tj. 22 marca o 21:00 polskiego czasu, będzie świetną okazją dla wielu graczy, by wreszcie zdobyć Gyaradosa - jednego z najsilniejszych stworków w grze. Ewolucja Magikarpia wymaga w końcu zdobycia aż 400 Candy, podczas gdy w przypadku innych stworków jest to maksymalnie 100.

W ramach aktualizacji dodano jeszcze jedną nowość, czyli nowe nakrycie głowy dla awatara. W sklepie można znaleźć Magikarp Hat. Pokemon GO Water Festival ograniczony jest czasowo tak jak poprzednie eventy i zakończy się 29 marca o 21:00 polskiego czasu.

Do sklepów z aplikacjami zmierza zaś Pokemon GO w wersji 0.59.1 na Androida i 1.29.1 na iPhone'a.

Najnowsza aktualizacja nie przynosi żadnych konkretnych nowości, tylko "minor text fixes". Niezależnie jednak od aktualizacji gra informuje, że od teraz podczas zbierania bonusu za zakręcenie Poke Stopem przez 7 dni z rzędu gracz na pewno dostanie jeden z nowych przedmiotów wymaganych do wybranych ewolucji.

Ciekawe znaleziska widać natomiast w kodzie nowej wersji Pokemon GO na Androida. Znalazły się tam nowe odniesienia do tzw. shiny Pokemonów. To wprowadzone w grach z głównej serii bardzo rzadko spotykane specjalne warianty stworków o wyglądzie różniącym się od klasycznej wersji - np. Shiny Gyarados jest czerwony.

REKLAMA

To świetny pomysł na to, by zachęcić do łapania wszystkich stworków nawet tych graczy, którzy skompletowali już Pokedex. Po wprowadzenie wariantów Shiny potencjalnie każdy stworek - nawet Pidgey, Rattata czy Swinub - będzie miał potencjał być unikatowym dodatkiem do kolekcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA