REKLAMA

Jajka, jajka, wszędzie jajka. Rusza wielkanocny event Pokemon GO

Niantic niemal do samego końca trzymało graczy w niepewności, ale dzisiaj firma wreszcie ogłosiła event w Pokemon GO na Wielkanoc. Tak jak można było się spodziewać Eggstravaganza skupi się na wykluwaniu jajek. Twórcy w dodatku ułatwili zdobywanie punktów doświadczenia i zrobili obniżkę w sklepie.

13.04.2017 15.28
eggstravaganza - nowy event w pokemon go na wielkanoc
REKLAMA
REKLAMA

Gry, manga i anime z serii Pokemon wykorzystują często frazę gonna catch'em all, czyli złap je wszystkie. Jednym z zadań trenerów jest zdobycie w końcu jak największej liczby stworków poprzez uwięzienie ich w kolorowej kulce. To jednak nie jest jedyny sposób, by zdobyć nowy gatunek stworka.

W przypadku Pokemon GO gracze często parafrazują to hasło jako gonna hatch'em all, czyli wykluj je wszystkie.

W mobilnej odsłonie kultowej serii można wykluwać Pokemony z jajek poprzez spacerowanie w prawdziwym świecie z włączoną grą. Dla wielu osób jest to zresztą jedyny sposób na to, żeby zdobyć stworki należące do tych rzadziej występujących w wirtualnej przyrodzie gatunków, bo w ich okolicy te się po prostu nie pojawiają.

Nic dziwnego, że gracze czekali na kolejny świąteczny event w Pokemon GO. Jajka są w końcu symbolem Wielkanocy i od tygodni fani gry zastanawiali się, jak Niantic uczci kolejne święto. To, że nowy event w Pokemon GO się pojawi, było niemal pewne. Wodny Festiwal skończył się 2 tygodnie temu, a w grze świętowano też Boże Narodzenie.

Event na Wielkanoc w Pokemon GO nosi nazwę Eggstravaganza.

W ramach eventu gracze mogą spodziewać się większej różnorodności rzadkich Pokemonów w jajkach, które wymagają przejścia 2 km, by je wykluć. Mają w nich pojawiać się rzadziej spotykane Pokemony, które do tej pory wykluwały się z jajek wymagających do wyklucia przespacerowania 5 km lub 10 km.

To świetna wiadomość dla osób, które korzystają z bezpłatnego inkubatora. Będą w stanie znacznie szybciej wykluwać kolejne jajka. Jednak gracze, którzy kupują inkubatory by stale wykluwać 9 jajek naraz, mogą bardzo znacznie szybciej niż do tej pory zużywać swoje Poke Coins.

Stworki dotychczas wymagające przejścia 5 km lub 10 km wyklują się znacznie wcześniej.

Oprócz tego w ramach eventu Eggstravaganza po wykluciu Pokemona z jajka 2 km gracze będą dostawali więcej Candy dla danego gatunku. Poza tym przez cały czas trwania eventu Eggstravaganza przyznawane będą podwójne punkty doświadczenia za wszystkie akcje wykonane w trakcie gry.

Niantic zachęca też do zakupów. Przedmiot o nazwie Lucky Egg, podwajający przez 30 minut zdobywane przez graczy punkty doświadczenia, został na czas trwania Wielkanocy w Pokemon GO przeceniony o połowę. Działanie Lucky Egg można podłączyć z podwójnymi punktami doświadczenia, zwiększając je czterokrotnie.

Nieco jednak żałuję, że Niantic nie zdecydowało się zwiększyć szansy na spotkanie Pokemonów typu latającego i tych, które w jakiś sposób przypominają o jajkach.

Zwiększona szansa na spotkanie na swojej drodze Chansey byłaby dodatkową motywację, by wyjść na spacer w celu wykluwania jajek w Pokemon GO. Liczyłem też na możliwość zdobycia podwójnego Candy za odesłanie stworka do profesora, bo mam już całkiem sporo rzadko spotykanych dubli w swojej kolekcji.

Niantic zdecydowało się na podejście, które zapewni im jak największy przychód ze sprzedaży Poke Coins. Brak przeceny na inkubatory nieco rozczarowuje, ale nie dziwi - pewnie kupiłbym ich dziś na zapas i potem przez kilka miesięcy nie wydawał regularnie pieniędzy, a Niantic zależy na stałych przychodach.

REKLAMA

Niemniej jednak sam event nie jest zły na tle poprzednich. Ciekaw jestem, jakie stworki uda mi się w jego trakcie wykluć. Pozostaje się cieszyć tym, co Eggstravaganza w Pokemon GO faktycznie wprowadza. Wielkanocny event w Pokemon GO wystartuje już dziś, tj. 13.04 o godz. 22:00 polskiego czasu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA