REKLAMA

Instagram na Androidzie będzie działał... bez połączenia z internetem

Facebook patrząc w przyszłość skupia się na przerażającej wirtualnej rzeczywistości, ale nie zapomina też o swoich klasycznych aplikacjach mobilnych. Instagram na Androida doczekał się przydatnej nowości, która sprawdzi się przede wszystkim w podróży.

19.04.2017 19.06
Od teraz polubisz fotki jedzenia znajomych i wrzucisz selfie na Instagram bez połączenia z internetm
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj odbyła się kolejna edycja konferencji F8. Podczas niej Mark Zuckerberg po raz kolejny snuł wizję rozwoju swojej firmy skupiając się na przerażającej wizji przyszłości. Wedle szefa Facebooka marzymy o tym, by robić sobie selfie w towarzystwie grupy znajomych reprezentowanych jako awatary w wirtualnej rzeczywistości.

Na szczęście to nadal wizja bardzo odległa, a w międzyczasie doczekaliśmy się usprawnienia aplikacji Instagram na Androida.

Użytkownicy będą mogli nie tylko przeglądać pobrane do pamięci podręcznej treści, ale też wchodzić z nimi w interakcje. Będzie można wyświetlać m.in. odwiedzone wcześniej profile i przeglądać posty załadowane wcześniej z zakładki Eksploruj.

Nowa funkcja pozwoli oglądać zdjęcia, rozdawać serduszka i pisać komentarze także wtedy, gdy zabraknie połączenia internetowego. Zmiany dokonane przez użytkownika zostaną przesłane na serwery jak tylko jego telefon ponownie nawiąże połączenie internetowe.

To świetna wiadomość przede wszystkim dla osób, które często podróżują lub często bywają miejscach o słabym zasięgu. Wystarczy wyjechać pociągiem, autokarem lub samochodem poza granice miasta i zasięg zaczyna być kapryśny.

Od teraz w ramach aplikacji będzie można również dodawać posty bez połączenia Wi-Fi lub GSM.

Oczywiście nie powędrują one magicznie na serwery, ale zostaną dodane do kolejki. Instagram na Androida prześle je jak tylko ponownie nawiąże połączenie z internetem. Można dzięki temu budować bazę postów na Instagram podczas wyjazdu zagranicznego bez korzystania z roamingu, a potem wgrać materiały automatycznie po powrocie do hotelu z Wi-Fi.

REKLAMA

Dodanie takiej funkcji nie powinno być szczególnym zaskoczeniem. Zastanawiać się można tylko, dlaczego tak długo Facebook zwlekał z dodaniem tej nowości. Podobny mechanizm działa w końcu już od dawna w głównej aplikacji do obsługi portalu. Dopiero teraz jednak twórcy aplikacji Instagram na Androida postanowili wdrożyć to rozwiązanie u siebie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA