REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook pokazał dziś, co będzie jego najważniejszym celem. To... twój aparat

Mark Zuckerberg ogłosił otwarcie nowej platformy dla developerów skupionej wokół efektów dla kamer. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli się spodziewać ogromnej liczby filtrów, naklejek i masek. To jednak dopiero początek, bo kamera ma się stać najważniejszą platformą dla Facebooka.

18.04.2017
21:44
Facebook bierze na celownik aparaty użytkowników. Rusza platforma AR
REKLAMA
REKLAMA

Jak prezentuje się rozszerzona rzeczywistość od Facebooka?

Mapowanie przestrzeni

Aplikacja ma rozróżniać powierzchnie i wchodzić z nimi w interakcje.

Podczas prezentacji Zuckerberg dodał napis do nagrywanego przez siebie wideo, który został sprytnie umieszczony na stole. Później pojawiły się jeszcze ryby przeskakujące miskę. Świetne połączenie świata rzeczywistego i cyfrowego.

facebook kamera class="wp-image-558562"

Dodawanie efektów 3D

Obrazek, który widzicie poniżej, to zdjęcie, a więc coś płaskiego. Podczas demonstracji oprogramowanie Facebooka rozpoznało obiekty i "dodało im przestrzeni", co widzicie np. dzięki piłeczkom odbijającym się od stołu.

W innym wariancie pokój wypełniła woda, która dokładnie otaczała meble. Zuckerberg ze sceny zasugerował, że tę funkcję mogą łatwo wykorzystywać reklamodawcy, bo wodę można zamienić np. w cukierki.

facebook class="wp-image-558563"

Rozpoznawanie obiektów

Aby uczynić udostępniane treści bardziej atrakcyjnymi, należy dodać do nich efekty. W przyszłości ma ich być jednak tak dużo, że trudno będzie wyłowić ten właściwy. Tu z pomocą przychodzi rozpoznawanie obiektów. Dzięki temu w kilku prostych krokach dodamy np. parę unoszącą się z filiżanki kawy albo dodamy nawet drugą filiżankę, żeby nie było, że pijemy w samotności).

Zuckerberg zapowiedział, że niedługo ta funkcja będzie wykorzystywana w e-commerce, bo np. przy winie można dodać plakietkę z linkiem do kupna butelki.

REKLAMA
facebook kamera class="wp-image-558564"

Zuckeberg jest zdania, że już za kilka lat podobne efekty na Facebooku będziemy mogli osiągać w okularach albo soczewkach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA