REKLAMA

Wyłączność na iPhone'a nie trwała długo. Super Mario Run zmierza na Androida!

Tyle, jeśli chodzi o ekskluzywność nowego hitu Nintendo. Super Mario Run zmierza na Androida!

29.12.2016 13.28
Super Mario Run
REKLAMA
REKLAMA

Kto by pomyślał, że nowa gra z sympatycznym hydraulikiem w roli głównej będzie ekskluzywnym wydaniem na iOS przez tak krótki czas.

Minęły raptem dwa tygodnie od oficjalnej premiery Super Mario Run na urządzenia Apple, a już teraz rozpoczęła się wstępna rejestracja w Sklepie Play. To oznacza, że gra niebawem będzie dostępna także na Androidzie. Nie znamy jeszcze konkretnej daty, ale spodziewamy się, że będzie to raczej szybciej, niż później.

Super Mario Run pojawi się na Androidzie znacznie szybciej, niż można było przypuszczać.

O tym, że nowa produkcja Nintendo pojawi się na Androidzie, wiadomo było od dawna. Jednak biorąc pod uwagę, jak bezprecedensowym przypadkiem dla Apple była szumnie zapowiadana premiera Super Mario Run na iOS-a, aż dziw bierze, że wstępna rejestracja w Sklepie Play nastąpiła tak szybko.

super-mario-run-2 class="wp-image-534684"

Nintendo może jednak wyczuwać moment, którego nie chce przegapić. Super Mario Run jest w tej chwili bestsellerem absolutnym w App Storze; ta gra prześcignęła nawet Pokemon Go! I choć w gruncie rzeczy jest to tylko kolejny endless-runner, jakich na smartfony możemy pobrać setki, to sama marka Super Mario robi swoje.

Jak będzie z ceną? Nie wiadomo. Ale użytkownicy Androida nie przywykli płacić złotem.

Super Mario Run jest dość drogą produkcją, jak na tak nieskomplikowaną grę. Odblokowanie pełnej wersji na iOS kosztuje aż 10 dolarów, co nawet dla posiadaczy iPhone'ów, przyzwyczajonych do absurdalnych cen aplikacji, jest dość wysoką ceną.

Po stronie Androida ze świecą szukać gier podobnych do Super Mario Run wycenionych tak wysoko. Za prostą grę zręcznościową jesteśmy w stanie zapłacić 3,50 zł, 5 zł, może 10 zł. Ale 10 dolarów? To raczej niespotykana kwota w tej kategorii gier w Sklepie Play.

Prawdziwi fani marki jednak z pewnością już ustawiają się w kolejce.

REKLAMA

A choć Super Mario Run nie ma aż tak wiele do zaoferowania i nie sądzę, żeby użytkownicy Zielonego Robota rzucili się na tę grę tak, jak użytkownicy iOS-a, to nie ma wątpliwości, że szykuje się kolejny bestseller.

[supermariorun]

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA