REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To już oficjalne - nowe Super Mario Run zdetronizowało Pokemon Go

Apple bardzo się starał, by debiut Nintendo na iOS okazał się spektakularnym sukcesem. I tak też się stało. Super Mario Run został już pobrany przez 40 milinów osób, a to dopiero początek!

21.12.2016
19:37
Super Mario Run
REKLAMA
REKLAMA

Super Mario Run wiele zawdzięcza magii Nintendo i Apple’a. Nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z tym tytułem, ale na dobrą sprawę to przypomina on krzyżówkę, o ironio, Sonic the Hedgehog i Flappy Bird. To nie oznacza, że to kiepska gra. Jednak podobnych, jak zgaduję, jest już w App Store całkiem sporo.

Żadna z nich nie była jednak tak wielkim wydarzeniem medialnym. Nie tylko Super Mario Run jest pierwszą w historii grą Nintendo na nowoczesne komórkowe urządzenia przenośne, a samo to wystarczyłoby do sporego zainteresowania konsumentów, to na dodatek Apple nowej grze bardzo pomógł.

Nie dość, że gra tymczasowo nie jest dostępna na znacznie popularniejszego Androida, to na dodatek trudno o lepszą jej ekspozycję niż zaprezentowanie jej na najgorętszej premierze tego roku, a więc na premierze iPhone’a 7. Mówili o niej wszyscy. A jak się pojawiła, to wszyscy z ciekawości po prostu musieli ją pobrać.

Super Mario Run – 40 milionów pobrań w cztery dni

Gra jest na szczycie list przebojów App Store w 140 krajach. Dla porównania, Pokémon Go odnotował 25 milionów pobrań w 11 dni. Co prawda wielki wpływ na te statystyki miała ograniczona dostępność gry o Pokemonach, ale gracze umieli obchodzić te blokady, a i tak dysproporcja jest olbrzymia.

Na razie jednak nie wiadomo czy te pobrania przełożą się na pieniądze. Gracze mogli sprawdzić grę i ją zachować, płacąc 9,99 euro za dalszą zabawę, lub wypróbować jej darmową wersję, zaspokoić ciekawość i… usunąć z iPhone’a lub iPada.

REKLAMA

Nintendo nieprędko podzieli się z nami tymi danymi, nawet jeśli będą wyjątkowo dobre. Nie mamy też żadnych narzędzi do „prawdopodobnego odgadnięcia” tych kwot. Pozostaje czekać, choć instynkt mi podpowiada, że kultowy hydraulik zapewni zarówno Apple’owi, jak i Nintendo, solidny zastrzyk gotówki.

[supermariorun]

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA