REKLAMA

Kto jest kim w Rogue One? Przedstawiamy najważniejszych bohaterów Łotra 1

W nowym filmie z cyklu Gwiezdne wojny o tytule Łotr 1 pojawiło się mnóstwo nowych bohaterów. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o postaciach wykreowanych na potrzeby Rogue One.

16.12.2016 18.34
Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci
REKLAMA
REKLAMA

W tekście nie ma spoilerów dotyczących przebiegu i zakończenia filmu.

Łotr 1 to historia grupy Rebeliantów, którzy mają wykraść plany Gwiazdy Śmierci ze szponów Pierwszego Galaktycznego Imperium. Chociaż w filmie pojawiają się postaci prosto z Sagi, to są one jedynie tłem dla nowej grupy buntowników. Ci, jak się okazuje, wcale nie są bohaterami bez skazy.

rogue-one-lotr-1-gwiezdne-wojny-recenzja-4 class="wp-image-534273"

Wręcz przeciwnie: bohaterowie Rogue One to przede wszystkim przestępcy, szpiedzy i degeneraci.

Co ciekawe, nie mamy tutaj do czynienia z grupą buntowników z wyboru. Główna bohaterka w filmie Łotr 1 nie jest nawet członkinią Rebelii, a trafia do centrum wydarzeń tylko ze względu na swoje pochodzenie. W głównej obsadzie znalazł się tak naprawdę tylko jeden szpieg Sojuszu.

Pozostałe postaci znajdują się jednak w sytuacji, w której nie mogą dalej ignorować poczynań totalitarnej galaktycznej władzy. Ponieważ na główną obsadę Rogue One składają się zupełnie nowi bohaterowie, którzy wcześniej nie pojawiali się w filmach Star Wars, to postanowiłem przybliżyć nieco ich sylwetki.

Jyn Erso (Felicity Jones)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534745"

Główna bohaterka filmu to młoda dziewczyna, która jest na bakier z prawem. Jako nastolatka została porzucona przez opiekuna i musiała radzić sobie sama. Nie przystąpiła do Rebelii z własnej woli, ale Sojusz uwolnił ją z imperialnego więzienia by pod przymusem doprowadziła szpiega Rebeliantów do jej ojca: głównego naukowca odpowiedzialnego za powstanie Gwiazdy Śmierci.

Cassian Andor (Diego Luna)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534747"

To rebeliancki szpieg, któremu powierzono misję odszukania ojca Jyn Erso. Tak naprawdę niewiele wiemy o jego przeszłości prócz tego, że jest oddany sprawie i nie cofnie się przed niczym, byle tylko Rebelia zatriumfowała.

K-2SO (Alan Tudyk)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534753"

To imperialny droid, który ze względu na zmiany w jego oprogramowaniu stał się sarkastyczny i jednocześnie niesamowicie sympatyczny. Aktor sportretował go w technice Motion Capture.

Bodhi Rook (Riz Ahmed)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534750"

Pilot, który nie był w stanie dłużej być trybikiem w imperialnej machiny wojennej. Podjął decyzję o ucieczce i udał się do Sawa Gerrery z ważną wiadomością.

Orson Krennic (Ben Mendelsohn)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534744"

Dyrektor jednostki ds. nowych technologii w imperialnej armii. Bardzo ambitny człowiek, który był jedną z osób odpowiedzialnych za powstanie Gwiazdy Śmierci i doprowadzenie tego projektu od początku do końca.

Galen Erso (Mads Mikkelsen)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534754"

Genialny naukowiec, ojciec Jyn i przyjaciel Orsona Krennica z lat młodości. Nie pracował dla niego jednak dobrowolnie, a Imperium zmusiło go do pomocy w stworzeniu stacji bojowej. Historia Galena została opowiedziana w powieści Catalyst.

Saw Gerrera (Forest Whitaker)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534748"

Opiekun Jyn i ekstremista, który przewodził swojej własnej komórce buntowników. Odłączył się od struktur Sojuszu, który uznawał jego metody za zbyt brutalne. Po raz pierwszy pojawił się w serialu Star Wars The Clone Wars.

Chirrut Îmwe (Donnie Yen)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534746"

Niewidomy wojownik, który do walki wykorzystywał nie broń palną czy miecz świetlny, a specjalną pałkę. To obrońca tajemniczej świątyni wyznawców Mocy o nadnaturalnych zdolnościach.

Baze Malbus (Wen Jiang)

Rogue One - Łotr 1 - obsada, bohaterowie, postaci class="wp-image-534752"

Sympatyczny towarzysz Chirruta, który pod szorstkim obyciem skrywał osobę o złotym sercu. Uwielbiał też broń ciężką i był swoistym strażnikiem swojego niepełnosprawnego przyjaciela.

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA