REKLAMA

Oto ostatni smartfon w historii BlackBerry

Nie, to nie ostatnie urządzenie marki BlackBerry. Ale jeśli kiedykolwiek jakieś się jeszcze pojawi, będzie ono wyprodukowane przez inną firmę licencjonującą tylko markę Jeżyny. DTEK70 to swego rodzaju pożegnanie z fanami.

29.12.2016 16.17
BlackBerry DTEK70
REKLAMA
REKLAMA

BlackBerry, podobnie jak Nokia, nie zamierza już produkować i projektować własnych telefonów komórkowych. Po zrezygnowaniu jakiś czas temu z rozwoju systemu BlackBerry 10 na rzecz Androida, firma ostatecznie zrezygnowała z własnych urządzeń. Od tej pory będzie tylko projektować oprogramowanie.

To jednak nie oznacza, że nie pojawi się już na rynku żadne urządzenie marki BlackBerry. Jej licencjobiorcą została bowiem firma TCL. Innymi słowy, nowe Nokie, tak jak nowe BlackBerry, nie będą miały za wiele wspólnego z dotychczasowymi urządzeniami.

Jednak jak donosi redakcja serwisu Android Headlines, na targach CES 2017 zostanie zaprezentowany jeszcze jeden telefon. Jak przystało na urządzenie dla hardkorowych fanów Jeżyny, będzie ono wyposażone w fizyczną klawiaturę.

BlackBerry DTEK70 class="wp-image-536463"

BlackBerry DTEK70, czyli telefon dla biznesmena

Na razie o tym telefonie nie wiadomo zbyt wiele. Wiemy, że jednym z miejsc, w którym będzie można je kupić, to amerykańska sieć komórkowa Verizon. A to może oznaczać, że DTEK70 w Europie w ogóle się nie pojawi, choć to tylko spekulacja.

BlackBerry DTEK70 class="wp-image-536462"

Z powyższego slajdu dowiadujemy się również, że DTEK70 będzie posiadał czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk spacji. Innowacyjne rozwiązanie, choć nie do końca jestem pewien, czy wygodne. To dopiero okaże się w praktyce.

REKLAMA

Telefon ma być wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz Full HD z zakrzywionymi brzegami. Za jego wydajność ma odpowiadać czterodzeniowy procesor Snapdragon 821 i 3 GB pamięci RAM. Długi czas pracy ma zapewnić akumulator o pojemności 3400 mAh.

Całość specyfikacji uzupełniać mają 18-megapikselowy aparat i 8-megapikselowa kamera do widerozomów. DTEK70 ma pracować pod kontrolą Androida Nougat. Data premiery i cena nie są znane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA