Tech  / Artykuł

Wykop sparaliżowany. Kurzy protest przeciwko mieszaniu się do polityki

Picture of the author
216 interakcji
dołącz do dyskusji

Społeczność serwisu Wykop protestuje – po raz kolejny. Serwis zalały znaleziska z kurami, co ma wyrazić sprzeciw przeciwko zajmowaniu przez administrację Wykopy stanowiska w politycznym sporze.

Wykop.pl popiera Ogólnopolski Strajk Kobiet

Tak obecnie wygląda strona główna Wykopu. Na górze znajduje się baner wyrażający poparcie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Wykop.pl: duży baner informuje, że serwis popiera Ogólnopolski Strajk Kobiet

Baner odsyła do tekstu, gdzie możemy przeczytać:

Dziś jesteśmy w momencie, w którym władze naszego kraju starają się zburzyć niełatwy status quo w kwestii aborcji i praw kobiet, ale także w wielu innych sprawach, które w naszej ocenie zaczynają zbyt mocno ingerować w nasze prawa i wolność.

Kury na Wykopie, czyli społeczność protestuje

Wykop.pl: społeczność się buntuje przeciw administracji

Opowiedzenie się za protestem wywołało… protest wykopowej społeczności, zwłaszcza, że moderacja serwisu opublikowała swój artykuł bez tagu #polityka. Czy Wykop chciał dotrzeć ze swoim „coming-outem” także do ludzi, którzy ten tag mają zablokowani?

Już teraz najpopularniejszym znaleziskiem miesiąca jest ironiczny protest, który podsumowuje poniższa grafika.

Wykop.pl: kury zalewają znaleziska w serwisie

Wykopalisko zalały znaleziska związane z kurami i można przewidywać, że już za chwilę opanują cały Wykop, czynią go praktycznie nieużywalnym.

Afera zbożowa, leśna i inne...

To nie pierwsza taka manifestacja. Wcześniej Wykop zalewały znaleziska związane ze zbożem czy lasami:

  • Afera zbożowa - jedna z moderatorek zbanowała użytkownika, który odkopał jej kompromitujący komentarz sprzed lat. Solidarna społeczność postanowiła się zemścić i zaczęła wrzucać jeszcze więcej wpisów administratorki. Znaleziono także jej akty wykonane w… zbożu.
  • Afera leśna – protest przeciwko usunięciu ze strony głównej znaleziska dotyczącego rzekomej sprzedaży Lasów Państwowych.
  • Afera Bolkowa - społeczność Wykopu miała dość wygłupów Lecha Wałęsy, który był aktywnym, ale dość specyficznym w swoim zachowaniu użytkownikiem serwisu.
  • Afera odtwarzaczowa - była odpowiedzią społeczności, na zmianę odtwarzacza filmów przez administrację serwisu.
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst