REKLAMA

Nie da się korzystać z Wykopu - bunt sparaliżował serwis. Co się stało?

Kilka dni temu wrócił na Wykopie temat zmian w odtwarzaczu wideo. Wielu użytkownikom nie spodobał się fakt, że Wykop zastosował autorską nakładkę na YouTube’a, dzięki której promuje treści wideo z innych znalezisk. Znowu wybuchł bunt i strona główna serwisu stała się wręcz nieużywalna, bo użytkownicy dodają znaleziska wyłącznie na jeden i ten sam temat.

20.12.2015 10.35
Afera odtwarzaczowa na Wykopie - o co chodzi?
REKLAMA
REKLAMA

Afery na Wykopie wybuchają co jakiś czas. Społeczność serwisu zachowuje się jak wulkan, który nigdy nie wygasa. Co prawda potrafi być cicho i stwarzać pozory potulnego baranka, to raz na czas wybucha - tak jak w przypadku afery zbożowej.

Afera odtwarzaczowa na Wykopie - o co poszło?

Jesteśmy właśnie świadkami tzw. afery youtube’owej lub odtwarzaczowej. Od wczoraj strona główna Wykop.pl zalana jest znaleziskami dotyczącymi przeróżnych odtwarzaczy wideo oraz wszystkiego co choć w małym stopniu jest związane z serwisem YouTube.

Wszystko zaczęło się od próby wprowadzenia zmiany. Zmiana ta miała polegać za uruchomieniu nowego odtwarzacza wideo na Wykopie. I można powiedzieć, że zakończyła się sukcesem - youtube’owy styl odtwarzacza zastąpiło autorskie rozwiązanie, które pozwalało, po obejrzeniu materiału wideo, na promocję innych treści. W odróżnieniu jednak do odtwarzacza YouTube’a nowy player polecał treści nie z YT a z Wykopu.

Nowy odtwarzacz różni się też wyglądem i funkcjami - nie ma niektórych znanych z YouTube’a udogodnień, takich jak obsługa napisów, czy regulacja prędkości.

Na problem ten uwagę zwrócił użytkownik @waldo, który na mikroblogu wezwał innych użytkowników do zdecydowanej reakcji.

Następnie wpis z mikrobloga został dodany przez użytkownika @Funky666, jako nowe znalezisko, które w ekspresowym tempie trafiło na stronę główną.

wykop-afera-odtwarzaczowa

Na reakcję społeczności nie trzeba było długo czekać. Strona główna zastała zalana przez treści związane z odtwarzaczami wideo oraz YouTubem. W kilka chwil funkcjonowanie serwisu zostało sparaliżowane, a odwiedzający Wykop.pl czytelnicy nie mogli przeczytać o niczym innym, niż o informacjach dotyczących YopuTube’a.

Administracja Wykopu zareagowała

W związku z aferą odtwarzaczową głos zabrała administracja serwisu, która poinformowała o zapoznaniu się z opiniami na temat nowego odtwarzacza i zapowiedziała wprowadzenie nowej funkcji, która będzie pozwalała powrót do starego, youtube’owego, playera.

REKLAMA

Nowa funkcja powinna pojawić się najpóźniej w poniedziałek - w godzinach pracy zespołu IT. Jednocześnie administracja prosi o zgłaszanie wszystkich problemów z nowym odtwarzaczem.

Kryzys zażegnany? To się jeszcze okaże.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA