REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Campus Exchange w Polsce, czyli Google chce ci coś dać za darmo

Google zaprasza perspektywiczne startupy z Europy Środkowej i Wschodniej do swojego warszawskiego Campusu. Przez 5 dni będzie je pro publico bono szkolił z technologii, pomocnych w ekspansji na nowe rynki.

24.10.2016
9:01
Google pomaga startupom
REKLAMA
REKLAMA

Czym jest Campus Exchange?

To program campusowy do startupów z Europy Środkowo-Wschodniej, który ma na celu pomoc w ekspansji na rynek światowy. W ciągu 5 dni twórcy młodych, ambitnych firm przechodzą cykl szkoleń z narzędzi do badań i odkrycia potencjału na rynkach zagranicznych.

Podczas programu prowadzimy zajęcia doskonalące występy publiczne, dzięki którym przedsiębiorcy są dobrze przygotowani do prezentacji. Organizujemy szkolenia na temat efektywnego marketingu oraz dostępnych narzędzi, które pomagają w rozwoju na innych rynkach. Pod koniec tygodnia mamy Demo Day z inwestorami oraz sesję indywidualne z mentorami z różnych dziedzin – mówi Magdalena Przelaskowska z Campus Warsaw.

W praktyce są to więc warsztaty np. z myślenia projektowego (Design Thinking), które wyjaśnia jak efektywnie podejść do prototypingu czy z wykorzystania kanału na YouTubie do promocji.

To już trzecia edycja Campus Exchange. W poprzednich dwóch edycja wzięło udział w sumie 17 startupów. W pierwszej edycji uczestniczyli Imagga z Bułgarii, Binarta z Rumunii, Vitastiq z Chorwacji, Teamgate z Litwy, Filmtoro z Czech oraz Takescare i Monster & Devices z Polski. W drugiej edycji brali udział devtodev z Litwy, TrendLucid z Czech, Fentury z Mołdawii oraz sześć startupów z Polski: PlaceIlive, Timble.us, Samokup.pl, inEwi, NextApps i Five App.

Jednak czy zajęcia Campus Exchange rzeczywiście pomagają startupom?

REKLAMA

Five App skończył właśnie beta testy i wchodzi na rynek Amerykański, Monster & Devices dzięki temu, że byli w programie zostali zaproszeni na prestiżowe targi CES w Stanach, dzięki którym poznali największe firmy technologiczne - swoich potencjalnych klientów. Fentury wygrało Demo Day organizowane podczas programu Campus Exchange. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu wygrali nagrodę dla najlepszego startupu w Mołdawii od Seedstars. Vitastiq zatrudniło bardzo doświadczonego CEO, stworzyło 3 nowe produkty i pozyskało 230 tysięcy dolarów na dalszy rozwój firmy – dodaje Przelaskowska.

Zgłaszać się do Campus Exchange wraz ze swoimi startupami możecie do 27 października, a sam program potrwa od 28 listopada do 2 grudnia 2016.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA