REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mobilny Chrome właśnie polubił się bardziej z internetowym wideo. Warto zaktualizować

W Sklepie Play jest już dostępna aktualizacja domyślnej przeglądarki na Androida. Warto ją zainstalować, bowiem Chrome od wersji 52 działa znacznie lepiej z internetowymi strumieniami wideo.

04.08.2016
11:42
Google Chrome
REKLAMA
REKLAMA

Internetowe wideo już od dawna przestało być dodatkiem do treści. Wszystkie badania wskazują, że oglądamy filmów dużo i często. I to na wielu urządzeniach. Z tego faktu zdaje sobie sprawę również Google, a nowa wersja Chrome’a na Androida wnosi wiele ciekawego dla wideomaniaków. Choć właściwie wszystkie zmiany zaszły „pod maską” przeglądarki.

Chrome 52 ma szybciej ładować filmy wideo i jednocześnie pobieranie strumienia i jego dekodowanie ma w znacznie mniejszym stopniu obciążać procesor naszego urządzenia z Androidem. A to z kolei oznacza, że oglądanie wideo na mobilnym Chrome ma zużywać mniej energii akumulatora niż do tej pory.

Na dodatek tryb oszczędnego przeglądania w Chrome od teraz również obejmuje klipy wideo, serwując nam ich skompresowaną wersję, celem oszczędzania naszego pakietu danych. Byle więcej takich aktualizacji.

REKLAMA

Czytaj również: 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA