REKLAMA

Google zmienia zasady. Zostały 2 tygodnie na odebranie darmowego 1 TB na Dysku Google

Fajnie jest dostawać prezenty i nagrody, a jeszcze lepiej, gdy są one przydatne, a ich wartość jest znacząca. A już najlepiej jest dostawać świetne nagrody za coś, co i tak lubimy robić np. za korzystanie ze świetnej aplikacji. Tak działa, a w zasadzie działał, program Google, w którym za aktywne korzystanie z Map mogliśmy odebrać nagrodę wartą 1000 zł – dodatkowy 1 TB miejsca na Dysku Google (na dwa lata).

07.07.2016 13.50
Zostały 2 tygodnie na odebranie za darmo 1 TB na Dysku Google
REKLAMA
REKLAMA

O programie „Lokalni przewodnicy” wspominałem już kilka razy na łamach Spider’s Web. Głównie z tego względu, że sam do niego należę i lubię korzystać z Map Google. Od czasu, jak wystartował specjalny program promujący aktywne używanie aplikacji Google Maps, zacząłem częściej dodawać opinie, udostępniać zdjęcia i dzielić się ze społecznością informacjami o lokalach, które odwiedzam.

W zamian za taką postawę Google obsypywał mnie i innych Lokalnych przewodników, nagrodami. Jedne były symboliczne, a inne rzeczywiście przydatne, jak wspomniany już 1 TB miejsca w chmurze Google Drive, który został mi przydzielony na okres 2 lat.

Google postanowił jednak zmienić zasady

Jak poinformował nas na Twitterze Michał, Google postanowił skończyć z rozdawaniem 1 TB w chmurze za intensywne używanie Map. Nowi użytkownicy mogą liczyć jedynie na 100 GB. Co nadal jest wartością niemałą, a zważywszy na to, że miejsce na Dysku jest dzielone też ze Zdjęciami i pocztą Gmail, to dodatkowe 100 GB często potrafi zrobić różnicę.

lokalni-przewodnicy-google-1-tb-dysk-google-2 class="wp-image-496410"

Google tłumaczy zmiany tym, że społeczność Lokalnych przewodników stale się powiększa. Oznacza to, że program spełnił postawione przed nim zadanie i w znaczący sposób wpłynął na wzrost aktywności użytkowników Map Google, którzy zbierają punkty dodając oceny i recenzje odwiedzonych miejsc, zamieszczając w serwisie zdjęcia, które pomagają innym użytkownikom oraz aktualizując dane dotyczące dodanych już miejsc i dodając do Map zupełnie nowe lokale i punkty.

Masz dwa tygodnie na odebranie 1 TB na Dysku Google

Google daje użytkownikom, którzy przed 7 lipca br. przystąpili do programu Lokalnych przewodników, jeszcze dwa tygodnie na uzbieranie 200 punktów, które są niezbędne do zdobycia 4. poziomu.

Po zebraniu 200 punktów Google przyśle Lokalnemu przewodnikowi maila z informacją o przekroczeniu kolejnego progu. Od tego czasu Google ma 5 tygodni na dodanie do konta użytkownika darmowego 1 TB miejsca, które przydzielane jest na okres 2 lat. W moim przypadku dodatkowe miejsce zostało dodane znacznie szybciej.

lokalni-przewodnicy-google-1-tb-dysk-google-1 class="wp-image-496409"

Zamiana 1 TB na 100 GB to jedyna zmiana w programie. Lista pozostałych nagród i przywilejów, jakie dostają przewodnicy (na razie) nie ulega zmianie.

Jak zebrać szybko 200 punktów i odebrać 1 TB za darmo?

Najszybciej zebrać punkty można za ocenianie odwiedzonych miejsc oraz dodawanie zdjęć.

Zapewne istnieje sporo restauracji, hoteli lub sklepów, które możesz ocenić, a do tej pory jeszcze tego nie zrobiłeś. Jeśli masz sporo zdjęć z wakacji lub weekendowych wyjazdów, to również możesz je dodać do konkretnych punktów na mapie. Za każde dostaniesz punkt.

Zdecydowanie wolniej przebiega zbieranie punktów, gdy aktualizujemy dane dotyczące poszczególnych lokali (godziny otwarcia, strona internetowa, numer telefonu) lub dodajemy na mapie zupełnie nowe lokale, których jeszcze nie ma w bazie Google Maps.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA