REKLAMA

Zgarnij nawet 1 TB miejsca na Dysku Google za… aktywne korzystanie z Map Google

Od paru dni jestem Lokalnym przewodnikiem. Nie, nie zacząłem sobie dorabiać oprowadzając wycieczki po mieście. Lokalni przewodnicy Google to program lojalnościowy dla osób, które aktywnie korzystają z Map.

17.11.2015 11.00
Zgarnij nawet 1 TB miejsca na Dysku Google za… aktywne korzystanie z Map Google
REKLAMA
REKLAMA

Aby zostać Lokalnym przewodnikiem wystarczy wejść na tę stronę i przystąpić do programu. Od tego momentu na naszym koncie będziemy zbierać punkty. Punkty, które tradycyjnie można “wymieniać” na nagrody.

Google przyzna nam punkty za każde:

  • miejsce, które sfotografujemy i dołączoną fotkę do wizytówki w Mapach,
  • dodaną nową lokalizację,
  • poprawioną, zmienioną lub zaktualizowaną informację o danym miejscu,
  • ocenę lub opis miejsca.

Po przyłączeniu się do programu zbieramy punkty. Jednak nawet bez nich odbierać będziemy comiesięczny newsletter dla Lokalnych przewodników oraz otrzymywać zaproszenia na warsztaty i Hangouty organizowane przez Google. Dodatkowo organizator zapowiada w wybranych krajach konkursy dla przewodników.

Większa aktywność wiąże się z większymi korzyściami.

Gdy na naszym koncie będzie ponad 5 punktów, uzyskamy wcześniejszy dostęp do nowych usług i funkcji Google oraz będziemy mogli promować własne spotkania w kalendarzu Lokalnych przewodników.

Gdy uzbieramy ponad 50 punktów w Mapach Google będziemy wyróżnieni za pomocą statusu Lokalnego przewodnika. Uzyskamy również możliwość kontaktu z innymi przewodnikami za pośrednictwem społeczności Google+, którą będziemy mogli teraz moderować. W wybranych miastach Google przewiduje również organizowanie specjalnych wydarzeń, na które zaproszeni zostaną Lokalni przewodnicy.

Dla wytrwałych przewodników Google ma specjalne prezenty.

Po przekroczeniu 200 punktów użytkownik otrzyma za darmo dodatkowe miejsce na Dysku Google - aż 1 TB! Google przewiduje też prezent-niespodziankę na koniec każdego roku.

Osoby, które przekroczą barierę 500 punktów otrzymają możliwość przedpremierowego testowania nowych usług Google oraz będą mogły brać udział w zjazdach Lokalnych przewodników.

REKLAMA

Od dawna korzystałem z Map Google i to nie tylko z nawigacji, ale również dzieliłem się opiniami, aktualizowałem dane i zgłaszałem uwagi. Teraz za tę samą aktywność mogę dostać przydatne nagrody. Bardzo fajna zmiana zasad w trakcie gry!

Aktualny stan punktów w Lokalnych przewodnikach Google można sprawdzić z poziomu aplikacji Mapy Google. Wystarczy rozwinąć boczne menu i wybrać zakładkę "Twój wkład".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA