REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowa aplikacja Xbox zdradza, na jakie nowości mogą liczyć gracze z Windows 10

Aplikacja Xbox na Windows 10 się rozwija, a nowa wersja beta przynosi sporo nowości. Zadowolone ze zmian powinny być osoby, które grają w wiele gier na PC.

19.07.2016
13:57
Xbox Play Anywhere
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft zmienił swoje podejście do gier wideo. Z początku rozwijał jedynie markę Xbox, traktując pecety po macoszemu. To zmienia się wraz z rozwojem systemu Windows 10, który zresztą od niedawna napędza konsolę Xbox One.

Gry PC i Microsoft - zmiana podejścia.

Do tej pory granie na PC zdominowało Valve (platforma Steam), a swoje własne usługi przygotowały takie firmy jak Electronic Arts (Origin), Ubisoft (Uplay) i GOG (GOG Galaxy). Microsoft nie patrzył na ten rynek perspektywicznie.

Po wielu latach zaniedbań firma z Redmond wreszcie obudziła się z letargu. Gry AAA, takie jak Quantum Break i Rise of the Tomb Raider trafiają do Windows Store, a do tego gracze mogą korzystać ze społecznościowej nakładki Microsoftu.

Aplikacja Xbox class="wp-image-507175"

Aplikacja Xbox w Windows 10 dynamicznie się rozwija.

Od niedawna gracze mogą logować się w aplikacji Xbox za pomocą tego samego konta, którego używają na konsoli. Ba, ze społeczności Xbox mogą korzystać również osoby, które konsoli nie posiadają i posiadać nie zamierzają. Ta aplikacja wystarczy im, by śledzić osiągnięcia w grach na PC.

Aplikacja Xbox na maszynach z Windows 10 pozwala rozmawiać ze znajomymi, nagrywać klipy wideo, wykonywać screenshoty i dzielić się materiałami ze znajomymi. Jest też mobilna edycja aplikacji Xbox dostępna na smartfony i tablety - w tym z systemami Android i iOS.

Nowości w aplikacji Xbox w wersji Beta.

Microsoft udostępnia swoją aplikację Xbox w wersji beta. Osoby, które są zainteresowane rozwojem usługi, mogą zainstalować ją na swoich maszynach i samodzielnie sprawdzić nowości. W ostatniej wersji Xbox App Beta na Windows 10 pojawiły się kolejne usprawnienia:

REKLAMA
  • wideo z katalogu GameDVR można edytować dowolnym programem;
  • wysyłanie na swoją tablicę plików wideo zmodyfikowanych w zewnętrznym programie;
  • poprawki silnika sugestii nowych znajomych;
  • znajomi z usługi Xbox pojawią się w aplikacji Kontakty na PC;
  • hub z grami na PC i sekcja topowych gier na komputery;
  • możliwość udostępniania treści bezpośrednio na Twittera.

Aplikacja Xbox w wersji beta jest dostępna do pobrania bezpośrednio z Windows Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA