REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. RTV

Polacy chcą oglądać Euro 2016 legalnie. Dostęp wykupiło ponad 400 tysięcy osób!

Wydawać by się mogło, że w Polsce nie mamy zbyt wielu osób, które są w stanie zapłacić za dostęp do treści wideo. Co prawda królujemy w pirackich statystykach, ale jeśli chodzi o sport, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Polacy chcą płacić za Euro 2016!

Euro 2016 ogląda legalnie aż 400 tysięcy osób!
REKLAMA
222 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Euro 2016 okazało się dużym sukcesem. Według danych przedstawionych przez Wirtualne Media wynika, że już przeszło 400 tys. widzów zapłaciło za dostęp do kanałów premium Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD, na których są transmitowane wszystkie mecze Euro 2016.

Należy podkreślić, że wyliczenia dotyczą wyłącznie widzów, którzy zdecydowali się na zakup pakietu kanałów u telewizyjnych operatorów, czyli w Cyfrowym Polsacie, nc+, a także u operatorów kablowych, którzy oferują pakiet Euro (UPC Polska, Multimedia Polska i Vectra).

Do liczby 400 tys. widzów nie wliczają się internauci, którzy zdecydowali się kupić pakiet kanałów w serwisie Ipla, a takich osób też nie jest mało. Wskazuje na to powszechne oburzenie osób, które zamówiły pakiet w Ipli. Transmisje w serwisie nie są płynne i mają bardzo słabą jakość. Najprawdopodobniej wynika to z przeciążenia serwerów, co wskazuje na to, że widzów jest więcej, niż przewidziała Ipla.

400 tys. płatnych widzów robi wrażenie…

Przyznam, że aż trudno mi uwierzyć w tę liczbę, zwłaszcza z uwagi na fakt, że wiele meczów turnieju można oglądać na bezpłatnych kanałach TVP1 i Polsatu. Wliczają się w to także wszystkie występy Polaków.

Mecze Polaków w telewizji cieszą się przepotężnym zainteresowaniem. Według danych Nielsen Audience Measurement pierwszy mecz Polski na Euro 2016 obejrzało w TVP1 aż 7,19 mln widzów, a na kanałach Polsatu kolejne 4,99 mln osób.

Z kolei mecz otwarcia w TVP1 w szczytowym momencie oglądało 4,57 mln widzów, a na kanałach Polsatu 3,5 mln widzów. Razem daje to ok. 8 mln widzów, a więc można założyć, że dostęp do płatnych kanałów wykupiło 5% widzów zainteresowanych turniejem. Dużo? Mało?

REKLAMA

…choć może to być zaledwie 5% widzów zainteresowanych turniejem Euro 2016

W mojej opinii 400 tys. płatnych widzów to bardzo ładny wynik, zwłaszcza, że przy odrobinie sprytu mecze Euro 2016 można oglądać za darmo i legalnie. Wystarczy skorzystać z zagranicznych kanałów.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA