REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

UPC Polska, nc+ i ipla, czyli drużyny, które już teraz przegrały na Euro 2016

Euro 2016 dopiero się rozkręca, ruszyła faza grupowa, a dzisiaj odbędzie się pierwszy mecz Polaków (Polska – Irlandia Północna). Jednak już teraz kibice dobrze znają trzy drużyny, które nie spisały się na Euro.

12.06.2016
16:20
UPC, NC+ oraz IPLA - drużyny, które przegrały na Euro 2016
REKLAMA
REKLAMA

Dla kibiców Spider’s Web przygotował serię wpisów związanych z Euro 2016. Znajdziecie u nas zapowiedzi, podsumowania i opinie o tym, co dzieje się na piłkarskich boiskach we Francji. Przygotowaliśmy też poradnik dla kibiców, którzy chcą oglądać zmagania piłkarzy w telewizji, na ekranach komputerów oraz na smartfonach i tabletach. Okazuje się jednak, że nasze porady, które dotyczą teorii, czyli ofert dostawców usług telewizyjnych, nie zawsze znajdują odniesienie w praktyce. Bo niestety nie wszystko działa tak, jak dostawcy zapewniają.

Walkower dla UPC Polska

Wystarczy krótka wizyta na facebookowej stronie UPC, aby zobaczyć, że dostawca usług telewizyjnych ma spory problem z aktywacją pakietów. Klienci zapłacili 99 zł za dostęp do wszystkich meczów, a jedyne, co mogą oglądać, to mecze nadawane za darmo na niekodowanych kanałach.

Euro 2016 w UPC Polska: jeden z wielu podobnych komentarzy na Facebooku firmy class="wp-image-501143"
Euro 2016 w UPC Polska: jeden z wielu podobnych komentarzy na Facebooku firmy

UPC nie wyrabia się z aktywacją pakietów, a zirytowanych osób przybywa. Klienci żalą się, że czekają na aktywację blisko dobę, a operator, choć jest aktywny w  mediach społecznościowych, to nie potrafi podać konkretnych terminów, kiedy usługa zostanie włączona. Tymczasem kibicom uciekają kolejne mecze.

Żółta kartka dla nc+

Nie lepiej sytuacja wygląda w NC Plus. Dostawca usług telewizyjnych, podobnie jak UPC Polska, nie aktywuje na czas pakietów telewizyjnych, które umożliwiają dostęp do wszystkich meczów. Ponownie mamy do czynienia z sytuacją, w której kibice zapłacili za coś, co nie działa.

Euro 2016 w NC Plus: to tylko jedna z wielu podobnych opinii class="wp-image-501144"
Euro 2016 w NC Plus: to tylko jedna z wielu podobnych opinii

Jak donosi czytelnik Marcin, infolinia przestała wczoraj działać, a gdy działała, to konsultanci informowali, że aktywacja przeważnie trwa do 15 minut. Tymczasem niektórzy czekają na aktywację ponad dobę.

Iplę dopadła kontuzja

Docierają do nas sygnały, że problemy z oglądaniem spotkań Euro 2016 mają również kibice, którzy wybrali iplę.

Transmisja nadawana online nie zawsze jest dobrej jakości – zdarzają się momenty znacznego pogorszenia jakości obrazu, występują opóźnienia w transmisji, a wyświetlana informacja o buforowaniu również nie jest tym, co chcą podczas Euro oglądać kibice.

Euro 2016 w Ipla: nie ma problemów z aktywacją, ale nie wszyscy mogą cieszyć się wysoką jakością transmisji class="wp-image-501147"
Euro 2016 w Ipla: nie ma problemów z aktywacją, ale nie wszyscy mogą cieszyć się wysoką jakością transmisji

Przejrzałem też społecznościowe strony innych usługodawców i niemal u każdego można spotkać negatywne komentarze. Jeden z klientów Vectry czekał na aktywację pakietu ponad tydzień!

REKLAMA

Szkoda, że piłkarskie święto nie dla wszystkich kibiców będzie czasem świetnej zabawy. Wielu z nich spędzi ten czas wisząc na telefonie i czekając na połączenie z infolinią swojego dostawcy usług telewizyjnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA