REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Microsoft właśnie turbodoładował jedną ze swoich najlepszych aplikacji

Chociaż aplikacja pocztowa Microsoftu na komputerach nie wszystkim przypada do gustu, to wiele osób, w tym i nasz rednacz uważa, że mobilny Outlook to najlepszy klient poczty na urządzenia z Androidem i iOS. Największą siłą desktopowego Outlooka jest jednak mnogość rozszerzeń, czego dotychczas brakowało w wersji mobilnej. Aż do teraz. Microsoft właśnie „turbodoładował” swoją aplikację pocztową, czyniąc ją jeszcze ciekawszą propozycją.

09.04.2016
10:06
Outlook na mobile właśnie doczekał się turbodoładowania
REKLAMA
REKLAMA

Outlook już od dawna jest czymś więcej, niż tylko aplikacją do obsługi poczty różnych usługodawców. Od przejęcia przez Microsoft genialnej aplikacji Sunrise, w Outlooku pojawił się także kalendarz, który właśnie doczekał się integracji z trzema potężnymi serwisami, co na z pewnością wielu osobom ułatwi pracę.

Evernote, Wunderlist i Facebook - od teraz w twoim kalendarzu Outlook

Microsoft chyba pozazdrościł Google’owi wprowadzenia przypomnień do kalendarza, gdyż postanowił zintegrować z Outlookiem w pierwszej kolejności jedną z własnych (czy raczej - przejętych przez siebie) usług; aplikacją To-Do Wunderlist.

Teraz, aby dodać nowe zadanie na dzień wystarczy wewnątrz Outlooka wysunąć menu po lewej stronie, gdzie znajdziemy zakładkę integracji z Wunderlist. Nasze najważniejsze zadania na dany dzień będą też widoczne jako wpisy w kalendarzu. Nie powiem, Microsoft w tym momencie bardzo skutecznie zachęcił mnie, by dać szansę temu tandemowi.

GIF-wunderlist-final-outlook class="wp-image-490143"

Kolejną rzeczą, którą Microsoft skutecznie mnie zachęcił jest integracja z Evernote. Samej usługi nikomu nie trzeba przedstawiać, ale teraz ląduje ona także w Outlooku i to nie tylko na mobile - Evernote przygotował także własne rozszerzenie dla Outlook.com oraz desktopowych aplikacji dla posiadaczy pakietu Office 365 oraz Outlook 2013/2016.

Oznacza to, że teraz zachowanie ważnych dla nas maili w formie notatki w Evernote to tylko kwestia kilku kliknięć. Do tego istotne na dany dzień notatki możemy umieścić bezpośrednio w kalendarzu. Po kliknięciu w notatkę osadzoną w kalendarzu zobaczymy jej szybki podgląd, a jeśli zechcemy zrobić z nią coś więcej, możemy przenieść się bezpośrednio do Evernote.

GIF-evernote-final class="wp-image-490146"

Ostatnim z pierwszych dodatków do mobilnego Outlooka jest integracja z Facebookiem. Po połączeniu naszego konta z serwisem Marka Zuckerberga w kalendarzu pojawią się informacje o nadchodzących wydarzeniach, na które zostaliśmy zaproszeni, oraz urodzinach znajomych.

Nie ma wątpliwości, że to dopiero początek.

REKLAMA

Microsoft dopiero zaczyna wdrażać te funkcje, za które użytkownicy - w tym i ja - tak bardzo uwielbiają kalendarz Sunrise. Ten oferuje integrację ze znacznie większą liczbą aplikacji, a także szybki podgląd na warunki pogodowe danego dnia, co - mam nadzieję - niebawem trafi też do Outlooka.

Aplikacje Microsoftu bez wątpienia zmierzają w dobrym kierunku, oferując użytkownikom zwarty ekosystem, skupiony głównie wokół produktywności, co wielu osobom z pewnością przypadnie do gustu. Czekam na więcej, a tymczasem… pokuszę się o mały eksperyment i przyjrzę się organoleptycznie całemu ekosystemowi androidowych aplikacji Microsoftu. Wprowadzenie integracji do mobilnego Outlooka to idealna okazja, by przekonać się, czy faktycznie smartfon z Androidem stworzony przez twórców Windowsa może być przyjemnym doświadczeniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA