REKLAMA

Outlook i Sunrise łączą się w jedną aplikację, ku zachwycie większości i zgrozie nielicznych

Stoję w opozycji do reszty zespołu Spider’s Web. Chyba jako jedyny oceniam efekt przejęcia Acompli w formie nowego Outlooka za koszmarną pomyłkę. Za to biłem brawo za zakup świetnego kalendarza Sunrise. A teraz… teraz będę miał problem.

28.10.2015 20.25
Outlook i Sunrise łączą się w jedną aplikację, ku zachwycie większości i zgrozie nielicznych
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft od długiego czasu w całkiem sensowny sposób wychodzi poza swój własny szablon. Niby ma PowerPointa, ale jednak stworzył Swaya. Niby Outlook jest funkcjonalnym organizerem, a jednak zakupiono Wunderlist, Acompli i Sunrise nieco dublujące jego funkcje, ale w inny sposób. Z czasem przejęte cudze rozwiązania trafiają do tych microsoftowych.

Szczególnie widoczne było to po przejęciu firmy Acompli. Jej klient pocztowy właściwie zastąpił wszystko to, co Microsoft stworzył z wyłączeniem Office Outlook. Klienty na Androida, iOS-a i Windows 10 to upudrowana i ulepszona aplikacja Acompli, której… ścierpieć nie mogę. Choć wiem, że jestem w mojej opinii osamotniony.

Teraz kolejna zakupiona przez Microsoft aplikacja jest wchłaniana. Mowa tu o świetnym Sunrise Calendar, który już niedługo stanie się częścią Outlooka.

Jak to od tej pory będzie wyglądać?

Użytkownicy Outlooka dla iOS efekty mogą właściwie podziwiać już od dziś, bowiem na ten system właśnie pojawia się aktualizacja organizera Microsoftu, w której wykorzystane zostaną pomysły Sunrise. Nie wszystkie, a dzisiejsza aplikacja to raptem początek zmian, jednak te będą postępować.

Na szczęście w przeciwieństwie do marnego Acompli, Sunrise to znakomity produkt i już teraz, na zrzutach ekranu, widzę, że jest znacznie lepiej i czytelniej. Widać więcej szczegółów w widoku kalendarza przy zachowaniu czytelności, pojawiły się też nowe ikony i drobne zmiany, które wyglądają naprawdę dobrze.

Niestety, nie mogę sprawdzić tego w praktyce. Aktualizacja na razie obejmuje wyłącznie iOS-a, na Androida i Windows trzeba będzie chwilę poczekać. Zapowiedziano też, że wersja na system Apple’a wkrótce zyska „bardzo fajne możliwości” związane z 3D Touch.

Co dalej z samym Sunrise Calendar?

REKLAMA

Aplikacja nie zniknie ze Sklepu Play czy App Store, jednak nie będzie już rozwijana. Pozostanie dostępna do czasu aż wszystkie jej elementy nie zostaną przeniesione do Outlooka. Po tym czasie nastąpi smutny czas pożegnania i usunięcie programu z oferty.

Wieści te interpretuję dwojako. Cieszę się, że świetnie rozwiązany kalendarz trafi do sztandarowej pocztowej aplikacji Microsoftu i bardzo się cieszę, że pierwsi użytkownicy mogą już z części nowości skorzystać. Z drugiej jednak strony, Outlook nadal pozostaje marną aplikacją i by korzystać ze świetnego microsoftowego kalendarza trzeba będzie jej używać…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA