REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dwa zupełnie nowe rozszerzenia Google, które warto dodać do przeglądarki Chrome

20.04.2016
20:27
Google Chrome
REKLAMA

Zadebiutowały właśnie dwa nowe dodatki do przeglądarki Google Chrome. Warto je zainstalować.
Zaczęło się dość niepozornie - podczas konferencji F8 Facebook zaprezentował dwa nowe przyciski, które niebawem będziemy mogli spotkać na stronach internetowych. Jednym z nich jest przycisk pozwalający na zapisanie ciekawych treści, do których dostęp będziemy mieli z poziomu konta na Facebooku.

REKLAMA

Na ruch Facebooka momentalnie odpowiedział Google i udostępnił rozszerzenie do przeglądarki Chrome. Mała aplikacja o nazwie Save to Google pozwala zapisywać ciekawe rzeczy znalezione w sieci. Mogą to być publikacje lub zdjęcia, do których chcemy wrócić później.

Dzisiaj Google zaprezentował dwie nowe funkcje związane zapisywaniem rzeczy znalezionych w Internecie.

Pierwszą z nich jest Save to Inbox, która działa w połączeniu z usługa Inbox, czyli alternatywnym klientem poczty Google. Save to Inbox pozwala na dorzucanie do skrzynki np. linków, które prowadzą do artykułów, przepisów lub poradników, z którymi chcemy się zapoznać w późniejszym czasie. Możemy też nie zapisywać znaleziska, a wysłać je do kogoś za pomocą maila połączonego z Inboksem.

Po aktualizacji aplikacji powinna pojawić się zakładka Zapisane, w której znajdą się materiały dodane za pomocą dodatku Save to Inbox. Sam dodatek do przeglądarki Chrome już teraz można pobrać ze sklepu Chrome Web Store.

Równolegle do nowości w Inboksie pojawił się dodatek Save to Keep, który robi w zasadzie to samo, co wyżej opisana aplikacja. Z tą różnicą, że ten drugi zapisuje grafiki i strony internetowe do usługi Google Keep.

Dodatek save to keep class="wp-image-492127"

Chyba zrobił się bałagan

Do niedawna Google nie miał ani jednego dodatku, który działał na zasadzie Pocketa, Instapapera, czy zapowiedzianego przez Facebooka przycisku Zapisz na Facebooku. W ciągu raptem kilku dni sytuacja zmieniła się diametralnie i Google nie tylko nadrobił straty względem konkurencyjnych rozwiązań, ale zaskoczył też wszystkich liczbą nowych dodatków.

Dzisiaj mamy do dyspozycji Save to Google, Save to Inbox oraz Save to Keep. I zastanawiam się, czy aż tyle dodatków jest rzeczywiście potrzebnych. Ale możliwe, że w tym szaleństwie jest metoda.

Z Save to Inbox będę korzystał, żeby zapisywać rzeczy, o których aplikacja Inbox ma mi przypomnieć, a z Save to Keep będę zapisywał ciekawe rzeczy znalezione w sieci i dodawał do nich własne notatki oraz odpowiednio je katalogował.

Nie widzę na razie potrzeby, aby korzystać z teraz z Save to Google, ale całkiem możliwe, że funkcja ta przyda się osobom, które nie korzystają z Inboksa lub notatnika Keep, a w jakiś sposób chciałyby zapisywać ciekawe rzeczy w swojej ulubionej przeglądarce.

REKLAMA

Tylko czy do tego nie wystarczą zwykłe zakładki, które w przeglądarkach internetowych są obecne od dawien dawna?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA