REKLAMA

Tymi komputerami Acer pokazał, że udało mu się na dobre zerwać z przeszłością

Acer Chromebook 14 for Work i Acer Switch Alpha 12 to nie jedyne laptopy zaprezentowane przed producenta pod koniec minionego tygodnia w Nowym Jorku. Nowych przedstawicieli doczekała się też rodzina notebooków Acer Aspire.

27.04.2016 14.07
Acer Aspire ES
REKLAMA
REKLAMA

W miniony czwartek w wieżowcu 4 World Trade Center firma Acer zaprezentowała produkty z wielu różnych kategorii. Silną reprezentację miały laptopy. Oprócz kolejnego Chromebooka, mocarnego predatora i nowoczesnej hybrydy pojawiły się też klasyczne komputery przenośne z rodziny Aspire.

Cienki Aspire R 15 z obracanym ekranem

Seria laptopów Apire R, która cechuje się obracanym o 360 stopni ekranem, doczekała się nowego przedstawiciela. Acer Aspire R 15 to kolejny laptop z obracanym wyświetlaczem, z którego można korzystać w czterech różnych trybach nazwanych przez producenta: notebook, tablet, prezentacja i namiot.

Na specyfikację tegorocznej iteracji tego laptopa składa się procesor Intel Core 6-tej generacji i do 12 GB pamięci operacyjnej. W urządzeniu znajdują się dedykowane karty graficzne - Nvidia GeForce 940MX w górę - a w obudowie znalazł się też coraz częściej stosowany port USB-C.

Acer Aspire R 15 class="wp-image-493180"

Laptop ma pracować do 9 godzin z dala od gniazdka, czyli nieco dłużej niż poprzednia edycja.

Nie jestem fanem tego typu rozwiązań, a przedstawiciel Acera, z którym miałem okazję rozmawiać pod zakończeniu oficjalnej części konferencji w Nowym Jorku niechętnie przyznał, że tego typu komputery nie są przyszłością. Możliwość obracania ekranu o 360 stopni przyda się tak naprawdę tylko małej grupie klientów.

Z drugiej strony Jerry Kao, szef działu IT Products w Acerze, podczas rozmowy przekonywał mnie, że warto mieć taki sprzęt w ofercie. Nawet jeśli większość użytkowników nie kupi komputera ze względu na ten specjalny zawias, to mogą zacząć z niego korzystać - chociażby oglądając film przed snem na wakacjach.

Nowa seria Aspire F to kolorowe notebooki wykonane z aluminium

Acer Aspire F class="wp-image-493182"

W ofercie producenta pojawiły się zupełnie nowe, klasyczne - bez odczepianej klawiatury i obracanego ekranu - laptopy wyposażone w kolorowe, metalowe obudowy. Producent przekonuje, że podstawowa linia laptopów z przystępnej półki cenowej nie musi kojarzyć się z tandetnym plastikiem.

Laptopy z rodziny Aspire F będą dostępne w pięciu wymyślnych wariantach kolorystycznych o takich nazwach jak Sparkly Silver, Obsidian Black, Indigo Blue, Wine Red oraz Marble White.

Odświeżona linia Aspire E

Notebooki Acer Aspire E będą dostępne w jeszcze większej liczbie wersji kolorystycznych: Marble White, Steel Grey, Twilight Purple, Red Copper, Obsidian Black, Rococo Red oraz Indigo Blue. Acer Aspire ES 15 w wersji z 2016 roku z kolei zadebiutuje w trzech wariantach: Midnight Black, Rosewood Red i Cotton White.

Acer Aspire ES class="wp-image-493183"

Aspire ES 15 z 2016 roku doczekał się też aktualizacji procesora do Intel Core 6-tej generacji. Za grafikę odpowiada w tym modelu karta Nvidia GeForce GTX950M. Oprócz standardowych modułów łączności i portów w obudowie komputera pojawił się, tak jak w wielu innych tegorocznych maszynach, port USB-C.

Acer Aspire S 13, czyli kolejny cienki laptop

Acer Aspire S 13 class="wp-image-493181"

Nazewnictwo laptopów Acera pozostawia nieco do życzenia, a obok serii Aspire R, F, E i ES pojawił się też nowy, 13-calowy Aspire S 13. W przeciwieństwie do większych laptopów ten model oferuje znacznie dłuższy czas pracy wynoszący ponad 13 godzin pomimo wykorzystania matrycy o rozdzielczości Full HD.

Aspire S 13 dostępny będzie w sprzedaży z klasycznym ekranem lub z panelem dotykowym. Tak jak reszta tegorocznych sprzętów bazuje na procesorze Intel Core 6-tej generacji, a w obudowie nie zabrakło portu USB-C. Sprzęt waży 1,42 kg i dostępny będzie w sprzedaży w kolorach Obsidian Black i Pearl White.

Notebooki Acera to porządne konstrukcje o ciekawym wzornictwie

Acer zerwał z wizerunkiem firmy produkującej budżetowe sprzęty o pospolitym wyglądzie. Nowe notebooki w ofercie firmy to w większości dopracowane konstrukcje, które prezentują się naprawdę atrakcyjnie, a ich zakup nie rujnuje portfela.

Na konferencji next@acer zabrakło co prawda naprawdę tanich urządzeń, ale najwyraźniej Acer celuje w nieco zamożniejszego klienta. Nadal jednak nie wycenia swoich notebooków przesadnie wysoko - oczywiście tych przeznaczonych do pracy, bo linia Predator to już zupełnie inna historia.

Cieszy to, że producent wprowadził nawet do laptopów ze średniej półki najnowsze procesory Intela i ochoczo montuje w swoich sprzętach porty USB-C. Dzięki temu przyczynia się do popularyzacji nowego standardu, który jak najszybciej powinien wygryźć stare porty USB z rynku.

REKLAMA

Nowe notebooki Acera - ceny i dostępność w Polsce:

Wszystkie nowe urządzenia będą dostępne w Europie już w maju. Acer Aspire R 15 zadebiutuje w cenie od 3499 zł w górę. Rodzina laptopów Acer Aspire F wyceniona została na poziomie od 2199 zł - tak samo jak seria Acer Aspire E i nowy model Acer Aspire ES 15. Acer Aspire S 13 to z kolei wydatek od 2999 zł w górę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA