REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Koniec czekania - bezpieczna poczta ProtonMail dostępna dla wszystkich. Są też aplikacje mobilne

ProtonMail to skrzynka pocztowa dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo i prywatność korespondencji. Od teraz użytkownicy poczty elektronicznej mogą korzystać z szyfrowania wiadomości na smartfonach i tabletach dzięki nowej dedykowanej aplikacji ProtonMail na Androida i iOS.

17.03.2016
19:15
ProtonMail na Androida i iOS - aplikacja już dostępna
REKLAMA
REKLAMA

Do sklepów Google Play i App Store trafiła aplikacja ProtonMail. To oficjalny klient usługi o tej samej nazwie. ProtonMail od dziś pozwala skorzystać na smartfonach i tabletach z dwustronnego szyfrowania PGP do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail.

ProtonMail na Androida i iOS.

Na oficjalną aplikację do szyfrowania e-maili użytkownicy musieli czekać bardzo długo. Już ponad rok temu ewangelista ProtonMail w naszej redakcji, Mateusz Nowak, pisał o tym, jak bardzo nie może się doczekać debiutu aplikacji ProtonMail w Google Play.

Aplikacja w wersji beta pojawiła się w sierpniu minionego roku, a dzięki oficjalnej aplikacji ProtonMail na Androida i iOS popularność ProtonMail może znacznie wzrosnąć. Wiele osób mogło nie zdecydować się na korzystanie z szyfrowanej poczty, bo już dziś używa e-maila częściej na smartfonie, niż na desktopie.

Możliwości mobilnego klienta ProtonMail prezentują się następująco:

  • tworzenie nowego adresu email protonmail.com;
  • wysyłanie i odbieranie automatycznie szyfrowanych wiadomości i załączników;
  • wysyłanie wiadomości chronionych hasłem do użytkowników innych skrzynek pocztowych;
  • wysyłanie wiadomości ulegających “samozniszczeniu”;
  • zarządzanie pocztą gestami przesuwania palca po ekranie’
  • odbieranie powiadomień push.

ProtonMail - e-mail, którym nie pogardziłby Edward Snowden - jest teraz dostępny dla wszystkich, chociaż nie zawsze tak było. Kolejki już nie ma, ze skrzynki w wersji przeglądarkowej można korzystać za darmo, a nowe aplikacje mobilne też są udostępniane w Google Play i App Store bez żadnych opłat.

Szyfrowanie korespondencji - komunikatory i e-mail.

Po rozpoczęciu prac nowego polskiego rządu nad tzw. ustawą inwigilacyjną, Polacy zaczęli na potęgę szukać narzędzi pozwalających na szyfrowanie korespondencji. Wśród komunikatorów sporą popularność zaczął zdobywać Signal, użytkownicy zaczęli się też przyglądać Telegramowi, WhatsApp i podobnym usługom.

Komunikator internetowy dobrze sprawdza się w prowadzeniu rozmów ze znajomymi, ale w przypadku komunikacji biznesowej zwykle nadal wykorzystywany jest “przestarzały” e-mail. Osoby, które cenią swoją prywatność, mogą skorzystać z szyfrowania poczty - a dzięki ProtonMail będzie to wygodne jak nigdy.

Szyfrowanie PGP w korespondencji elektronicznej przed pojawieniem się ProtonMail było bardzo uciążliwe dla obu stron. Teraz można skorzystać z niego wygodnie nie tylko na komputerach, ale też na smartfonach i tabletach, co jest bardzo istotne w erze Post-PC.

Pobierz:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA