REKLAMA

Nareszcie każdy może skorzystać z bezpiecznej poczty email

ProtonMail jest wreszcie dostępny dla wszystkich. Od teraz każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w usłudze i skorzystać z szyfrowanej skrzynki email. Firma działająca w Szwajcarii zrezygnowała z systemu ubiegania się o zaproszenia.

17.06.2015 13.22
Nareszcie każdy może skorzystać z bezpiecznej poczty email
REKLAMA
REKLAMA

Internauci, w wyniku kolejnych skandali związanych z naruszeniami prywatności przez globalne korporacje i rządy państw, mają coraz więcej powodów, by zainteresować się usługami zapewniającymi bezpieczeństwo. Jedną z nich jest Protonmail zapewniający anonimowość i prywatność korespondencji użytkownikom.

Jak pisał o usłudze Piotr Barycki recenzując to rozwiązanie:

Wiadomości są szyfrowane jeszcze przed wysłaniem ich do odbiorcy.

Twórcy ProtonMail podkreślają fakt, że ich serwery zlokalizowane są w Szwajcarii. Oznacza to, że nie mają do nich dostępu służby Stanów Zjednoczonych, w tym m.in. agencja NSA biorąca udział w programie PRISM.

Do tej pory usługa była oferowana wyłącznie osobom, które dostały wcześniej zaproszenie. Po rejestracji na stronie internetowej kolejka oczekujących na otrzymanie zaproszenia była spora i trzeba było bardzo długo czekać. Mogło to zniechęcać potencjalnie zainteresowanych ProtonMailem.

Szwajcarska firma rozwijająca usługę limitowała dostęp do skrzynki, ale to ograniczenie wreszcie zniknęło. Od teraz wszyscy chętni mogą zarejestrować się w ProtonMail i korzystać z możliwości, jakie ona daje.

Aktualizacja 15:50:

Wygląda na to, że możliwość założenia konta bez czekania na zaproszenie to była ograniczona czasowo oferta. Jeszcze kilkanaście minut po publikacji artykułu mogłem założyć kolejne konto, ale chwilę później link pozwalający na to przestał działać.

REKLAMA

Zobacz także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA