REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Nintendo właśnie zapowiedziało nowe Pokemony. Będziesz mógł zebrać je wszystkie jeszcze w tym roku

Potwierdziły się wczorajsze plotki, a internet popsuł Nintendo premierę. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli właśnie oficjalnie dwie zupełnie nowe gry z serii Pokémon. Już w tym roku gracze będą mogli znów łapać, trenować i wysyłać do walki urocze stworki w Pokémon Sun i Pokémon Moon wykorzystując do tego swoje przenośne konsolki Nintendo 3DS.

Pokémon Sun i Pokémon Moon
REKLAMA
REKLAMA

Od ponad dwóch lat gracze nie otrzymali pełnoprawnej kontynuacji serii Pokémon. Pokemon X i Y zadebiutowały w 2013 roku, a w około 12 miesięcy później otrzymaliśmy wyłącznie remake w postaci gier Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire.

W minionym roku fani kieszonkowych potworków musieli obejść się całkowicie ze smakiem.

Nintendo nadrabia jednak zaległości. Zapowiedziano właśnie premierę dwóch zupełnie nowych głównonurtowych gier, czyli Pokémon Sun i Pokémon Moon. Jak to zwykle w przypadku produkcji z tej serii bywa jednocześnie na rynek trafią dwie edycje różniące się nieznacznie zawartością.

Premiera Pokémon Sun i Pokémon Moon ma odbyć się jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę daty ostatnich premier można zakładać, że odbędzie się ona na jesieni. Już teraz Nintendo obiecuje, że gra trafi w tym samym czasie na całym świecie - chociaż w przeszłości gry najpierw debiutowały w Japonii.

pokemon-sun-moon

Pokémon Sun i Pokémon Moon będą dostępne w dziewięciu wersjach językowych.

Przed rozpoczęciem gry będzie można wybrać język gry i niezależnie od wybranego będzie można wymieniać się stworkami i walczyć z graczami z całego świata za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Jestem jednak zawiedziony dzisiejszą prezentacją, bo nie dostaliśmy żadnego mięska na temat kolejnej gry.

Przez najbliższe miesiące będziemy zapewnie raczeni kolejnymi strzępkami informacji na temat nowych odsłon. Nadal jednak nie wiemy, czy będą należeć do obecnej, czy do kolejnej generacji i czy pozwolą na walki i handel z graczami korzystającymi z gier Pokémon w wersji XY i ORAS.

Pokémon Sun i Pokémon Moon to nie jedyne gry zapowiedziane na ten rok.

Już jutro Nintendo będzie świętować 20-lecie istnienia marki Pokémon, a w przyszłym miesiącu gra Pokken Tournament - bijatyka, w której gracz przejmuje kontrolę nad uroczymi stworkami - zadebiutuje na Wii U. W tym roku spodziewamy się też premiery Pokémon Go od twórców Ingress na smartfony.

Pokémon Sun i Pokémon Moon to będzie dobre zwieńczenie roku i zapewne ostatnia gra z serii, która trafi na konsolę Nintendo 3DS. Pozostaje mieć nadzieję, że czas, jakie dostali deweloperzy na przygotowanie kolejnej pełnoprawnej odsłony - aż trzy lata - zostanie dobrze spożytkowany, a nowe gry będą grywalne.

REKLAMA

Ostatnie edycje gier Pokémon były jednak na tyle udane, że teraz pozostało mi się tylko zastanowić, którą z dwóch gier sam zechcę kupić - jeśli nie skończy się tym, że dam Nintendo z siebie wydoić jeszcze więcej złotówek i… zamówię obie.

*Grafika główna: stepmorem / Shutterstock.com

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA