RTV  / Artykuł

Netflix nie przypadł ci do gustu? Oto jak anulować subskrypcję

Netflix to jeden z największych serwisów VOD na świecie, który niedawno zadebiutował w Polsce. Wiele osób rozczarowała oferta filmów i seriali na żądanie. W takiej sytuacji warto jeszcze przed zakończeniem okresu próbnego zrezygnować z subskrypcji zanim z karty płatniczej znikną pierwsze pieniądze. Nie jest to trudne, ale ze względu na brak polskiego interfejsu przygotowaliśmy instrukcję jak anulować subskrypcję na abonament w Netflix.

Serwis Netflix oferuje w ramach abonamentu dostęp do biblioteki filmów i seriali, które można oglądać za pośrednictwem streamingu. Nie dla każdego baza treści będzie odpowiednia, a wiele osób rozczarował brak spolszczonego interfejsu, krótka lista tytułów z polskim lektorem i polskimi napisami oraz mało świeżych treści.

Netflix nie robi problemów.

netflix vod

Twórcy oferują możliwość testowania Netfliksa przez pierwszy miesiąc bez żadnych opłat. Jak większość płatnych usług online wymaga to podania danych karty płatniczej, która zostanie obciążana kwotą od 8 do 12 euro po pierwszym miesiącu od założenia konta.

Aby uniknąć opłat trzeba anulować subskrypcję. Na szczęście Netflix nie rzuca użytkownikom kłód pod nogi i można się wypisać w bardzo prosty sposób. Wymaga to jednak znajomości języka angielskiego, dlatego postanowiliśmy przygotować krótki poradnik krok po kroku.

Jak anulować subskrypcję Netflix?

Netflix-anulowanie-subskrypcji

W tym celu należy znaleźć odpowiednią opcję w ustawieniach lub udać się na stronę internetową anulowania subskrypcji Netfliksa. Tutaj wystarczy kliknąć niebieski przycisk podpisany Finish Cancellation… i po krzyku - karta płatnicza będzie bezpieczna.

Członkostwo w usłudze można zakończyć nawet zaraz po założeniu konta. Darmowy miesiąc na przetestowanie serwisu Netflix nie przepadnie, a przynajmniej będzie pewność, że pieniądze nie zostaną pobrane z konta, jeśli użytkownik zapomni o terminie płatności.

Anulowanie subskrypcji Netflix dla kont założonych na urządzeniach Apple.

Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, gdy abonament Netfliksa wykupiło się z urządzenia Apple’a - iPhone’a, iPada lub Apple TV. Wtedy to firma z Cupertino zajmuje się rozliczaniem płatności.

Anulowanie subskrypcji na iPhonie lub iPadzie wymaga wejścia do sekcji iTunes Store i App Store w Ustawieniach. W nowym oknie trzeba kliknąć na swoje Apple ID, wybrać opcję Pokaż Apple ID i podać hasło.

Po zalogowaniu się na swoje konto Apple ID w sekcji Subskrypcje można zarządzać usługami takimi jak Netflix i np. abonamentem Apple Music. Tutaj można wyłączyć automatyczne odnawianie subskrypcji.

W Apple TV również można anulować odnawianie się subskrypcji Netfliksa, wybierając zakładkę Ustawienia - Konta - Zarządzaj subskrypcjami. W podobny sposób można zresztą anulować subskrypcję na wszystkich komputerach z zainstalowanym iTunes. W tym celu udaj się do zakładki iTunes Store, znajdź odnośnik Konto i poszukaj linka Zarządzaj przy sekcji Subskrypcje.

Zobacz: Netflix w Polsce - historia prawdziwa:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst