REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aktualizacja: Weeb.tv nie działa - co się dzieje?

Co się stało z weeb.tv? Serwis zniknął z Facebooka, a kilka dni później zacząły się problemy techniczne. Problemy, które w zasadzie trwają bez przerwy.

13.12.2015
19:50
Weeb.tv nie działa - co się dzieje?
REKLAMA
REKLAMA

Weeb.tv znika z Facebooka

Jakieś dwa tygodnie temu napisał do nas Czytelnik, Krzysiek, który zwrócił uwagę na fakt, że facebookowy profil weeb.tv zniknął z Sieci. Próba wejścia na działający do tej pory adres URL nie przynosiła skutku. Komunikat, jaki wyświetlał Facebook, mógł sugerować, że fanpage weeb.tv został usunięty lub tymczasowo ukryty.

Krzysiek zwrócił uwagę również, że kilka dni po zniknięciu profilu na Facebooku wystąpiły kolejne dziwne znaki - z weeb.tv zniknęła zakładka /broadcast służąca do tworzenia kanałów i podglądu statystyk. Krzysiek poinformował nas o zupełnie białej stronie, w kodzie której nic nie było.

Po kilku kolejnych dniach facebookowy profil weeb.tv wrócił, ale problemy są nadal.

Problemy techniczne trwają w najlepsze

Po Facebooku widzimy, ze problemy nie opuszczają weeb.tv. 6 grudnia pojawił się post, który w dość lakoniczny sposób podsumowywał problemy techniczne, które wystąpiły dzień wcześniej:

Wczorajsza "PRZYGODA" nie należała do najłatwiejszych! Drużyna dzielnych techników musiała stawić czoła nie lada wyzwaniu. Szereg złowrogich błędów i pułapek, które pojawiły się znikąd, zaskoczyły nas wszystkich. Chcielibyśmy jeszcze raz przeprosić za powstałe zakłócenia i jednocześnie podziękować tym, którzy wierzyli w powodzenie naszej misji. Zaglądajcie na fanpage ‪#‎WEEBTV‬, aby być na bieżąco! Do usłyszenia WEEBerzy!

Większość użytkowników potwierdziła działanie usługi, ale zdarzały się też głosy, że po sobotniej awarii nie wszystko działa jeszcze, jak należy.

Klienci płacą za coś, co nie działa

Wielu klientów skarży się na niedziałające kanały na żywo. Wiele z nich jest niedostępnych, a w ramach wyjaśnień administracja Weeb.tv wkleja wszystkim klientom tę samą odpowiedź:

Dostępność oraz różnorodność kanałów jest niezależna od Serwisu tylko od użytkowników którzy wyrażają chęć nadawania swoich kanałów i udostępniają je w danym momencie. Odnosi się to również do treści oraz jakości materiałów transmitowanych na kanałach wideo. Proszę stale do nas zaglądać, sytuacja powinna się ustabilizować.

Wielu użytkowników jednak nie wierzy w przypadki i ze zdziwieniem pyta o powody, dlaczego nagle wszyscy użytkownicy przestali nadawać kanały.

Był “wjazd na chatę”?

Serwis weeb.tv nie działa w pełni legalnie. Usługa bazuje na łamaniu licencji i retransmitowaniu w Sieci kanałów telewizyjnych przez osoby, które nie mają do tego prawa. Wyłączenie Facebooka, a później awaria oraz utrata niemal wszystkich kanałów na żywo sugerują, że serwis boryka się z poważnymi problemami.

Użytkownicy podejrzewają, że właściciele serwisu mogli spotkać się z interwencją policji, w wyniku której utracono płynność działania np. przez konfiskatę części sprzętu lub zablokowanie kont.

Obserwowaliśmy już podobne sytuacje w przypadku serwisów: Kinomaniak i ekino.

Warto w tym kontekście przypomnieć komentarz prawnika, który wyjaśnia zagadnienie legalności tychże usług:

Podkreślam, że choć twórcy tych stron nie działali zgodnie z prawem, to internautom oglądającym tam seriale nic nie grozi. Jest bardzo ważne, by o tym pamiętać, ponieważ podejrzewam, że wkrótce jacyś rezolutni „przedsiębiorcy” postanowią tę niewiedzę wykorzystać. Oglądanie seriali w internecie w takiej formie jak na łamach scs.pl czy iitv.info, jakkolwiek może budzić wątpliwości natury moralnej, nie stanowi naruszenia przepisów o prawie autorskim, gdyż ten sposób użytkownik nie dokonuje rozpowszechnienia. Dokonuje go natomiast korzystając z coraz popularniejszej aplikacji Popcorn Time, dlatego też przestrzegam przed korzystaniem z tego programu – to prosta droga do problemów z prawem - tłumaczy Jakub Kralka, prawnik i opiekun działu prawnego na Bezprawnik.pl.

AKTUALIZACJA

REKLAMA

Facebookowy profil weeb.tv znowu jest niedostępny. Użytkownicy usługi próbują się skontaktować z administracją serwisu innymi kanałami, ale do tej pory nie pojawiły się oficjalne informacje dotyczące przyszłości usługi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA