Tech / News

28 mln zł - tyle jest wart Brand24, który właśnie pozyskał inwestora!

O sukcesach polskich firm, jak dobrze wiecie, lubimy pisać jak najwięcej i jak najczęściej, dlatego z nieskrywaną przyjemnością możemy poinformować, że doskonale znanemu w branży Brand24 znów udało się postawić kolejny, wielki krok naprzód.

28 milionów złotych – na tyle została wyceniona spółka Brand24 S.A., w którą właśnie zainwestował fundusz venture capital Inovo, wkładając 1,4 mln zł w 5% akcji spółki. A mówimy o firmie, której los niespełna pięć lat temu stanął pod znakiem zapytania i której odmówili wsparcia wszyscy potencjalni inwestorzy.

Bam! Fundusz venture capital Inovo zainwestował 1,4 mln zł w 5% akcji Brand24 S.A. Spółka wyceniona tym samym na 28 mln…

Posted by Michal Sadowski on 10 grudnia 2015

 

Brand24 ma globalne aspiracje.

Michała Sadowskiego zna lub przynajmniej kojarzy każdy, kto jest choć w jakimś stopniu związany z branżą IT, mediami społecznościowymi czy nowymi technologiami w ogóle. To jedna z najbardziej pozytywnych postaci polskiego Internetu, która nieustannie zasypuje nas inspirującymi opowieściami z pracy nad rozwojem własnej firmy, ciekawostkami związanymi z monitoringiem Sieci i mnóstwem pozytywnej energii – przy czym jest tytanem pracy, o czym najlepiej świadczy fakt, że w zaledwie pięć lat od znaku zapytania jego firma doszła do 28-milionowej wyceny.

Sam Michał mówi, iż pozyskanie tego finansowania to jeszcze nie „złapanie Pana Boga za nogi”, lecz tylko wstęp i ułatwienie do pozyskania większej rundy finansowania za granicą, wspomagający dalszą ekspansję Brand24 poza Polskę. W ciągu ostatniego roku przychody Brand24 za granicą wzrosły 8-krotnie, więc – jak mówi Michał – głupotą byłoby nie przyspieszać ekspansji zagranicznej. A najszybszym ku temu rozwiązaniem było pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania.

Michałowi i całej ekipie Brand24 gratulujemy, i oczywiście życzymy dalszych sukcesów. Tym bardziej, że ci ludzie doskonale wiedzą, że sukcesu nie odnosi się przypadkiem, a przemyślanym działaniem i ciężką pracą.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst