Przyjdź na PGE Narodowy i sprawdź kwantową kropkę Samsunga oraz "najlepsze słuchawki bezprzewodowe", jakie testował Spider's Web

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Czym jest kwantowa kropka? Jak sprawują się wysokiej klasy telewizory Samsunga z zakrzywionymi ekranami? A może chciałbyś sprawdzić jak radzą sobie słuchawki Level On z twoją ulubioną muzyką? My, dzięki Audio Video Show, mogliśmy to sprawdzić.

08.11.2015 12.04
Samsung SUHD i Level On sprawdzisz na Audio Video Show

A właściwie, to sobie przypomnieć, gdyż niektóre sprzęty z tych prezentowanych w hotelu Radisson Blu Sobieski w ramach wystawy Audio Video Show mieliśmy już okazję testować, choć, niestety, jeszcze nie wszystkie. Warto zajrzeć do Samsunga, gdyż, w przeciwieństwie do ekspozycji w elektromarketach, mamy tam całkiem przyzwoite warunki do sprawdzenia tych sprzętów, a zamiast młodych sprzedawców po szkoleniach, mamy do swojej dyspozycji pracowników firmy Samsung, którzy swoje sprzęty znają na wylot.

Telewizory Samsung SUHD TV wykorzystują autorską wersję technologii Quantum Dot, czyli tzw. „kwantowej kropki”.

Zadaniem tej technologii jest wyeliminowanie głównej bolączki ekranów LCD podświetlanych diodami LED, czyli dość kiepskiego odwzorowania kolorów i świecącej czerni. Pomysł opiera się na wykorzystaniu nanokryształów, które emitują różne barwy światła, w zależności od swojej wielkości. Pozwala to uzyskać znacznie szerszy gamut kolorów niż w przypadku tradycyjnej technologii LCD LED, a dodatkowo telewizory charakteryzują się mniejszym apetytem na prąd. Skutkiem zastosowania tej nowej technologii w Samsungach SUHD jest także głęboka czerń.

Sammsung stawia równie silny akcent na wzornictwo nowych telewizorów. Ramki ekranu są bardzo cienkie, a dodatkowo są ustawione pod kątem, by rzekomo jeszcze bardziej potęgować efekt zakrzywionego ekranu. Co ciekawe, Samsung równie dużo uwagi poświęcił projektowi tylnej ścianki telewizorów. Jest ona bowiem żłobiona na całej swojej powierzchni. Wszystkie telewizory pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen.

Nie zabrakło też wyżej wspomnianych słuchawek Samsung Level On.

SAMSUNG CSC

Ich edycja Pro, recenzowana niedawno na łamach Spider’s Web przez Łukasza”, została przez niego oceniona jako „najlepsze słuchawki bezprzewodowe, jakie tylko miał na uszach”. Za mocne stwierdzenie, którego nie jesteście pewni? Zweryfikujcie Łukasza! Słuchawki są dostępne do odsłuchu. Przy okazji, można też sprawdzić możliwości dźwiękowe, skądinąd bardzo dobre jak na tę klasę urządzeń, najnowszych telefonów Samsung Galaxy Edge.

Audio Video Show odbywa się na Stadionie PGE Narodowy i w hotelach Golden Tulip oraz Radisson Blu Sobieski i potrwa jeszcze do 18:00.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze