1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

To będzie prawdziwe show dla wideo- i audiofilów – już w ten weekend wystawa Audio Video Show!

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Zarówno wśród Czytelników Spider’s Web jak i jego autorów nie brakuje entuzjastów wspaniałego obrazu i dźwięku. Dlatego też nie zabraknie nas na Audio Video Show, a was też nie powinno.

04.11.2015
10:31
Już w ten weekend niesamowita wystawa Audio Video Show!

Przyznaję, że nierzadko wyjazd na konferencję to służbowy obowiązek. Na tego typu wydarzeniach jest zazwyczaj dużo nieciekawego i nieliczne, fascynujące prezentacje, które dla was wyławiamy. Najbliższego weekendu jednak nie mogę się doczekać. Wspólnie z Dawidem wyruszamy na Audio Video Show, który będziemy dla was relacjonować. A co tam się znajdzie takiego super? A takie tam drobiazgi, jak sprzęt dźwiękowy za siedem milionów złotych (nie, tu nie ma „literówki”, to system złożony z kolumn tubowych Living Voice Vox Olympian i lamp Kondo) czy zakrzywione telewizory 4K. Gramofony (i możliwość kupna albumów na czarnych płytach). Kolumny. Raj dla każdego miłośnika dobrego brzmienia i dobrego obrazu.

bg-olympian-elysian-1400

To już 19. edycja tej wystawy, ale w tym roku jest ona szczególnie interesująca i to właśnie w tym roku po raz pierwszy została poszerzona o sprzęt wizualny. I tak, między innymi właśnie dlatego urosła w naszych oczach (choć oczywiście sprzęt dźwiękowy jest dla nas również bardzo istotny!). Będziemy jednak pamiętać o naszej i waszej zdolności finansowej, i oprócz ciekawostek za dziesiątki tysięcy złotych, nie możemy się doczekać, by posłuchać i popatrzeć na najnowsze sprzęty w rozsądnym zasięgu cenowym. Choć sala z 10 najdroższymi słuchawkami świata będzie pewnie przez nas okupowana (w tym słynne elektrostatyczne SR Omega 009 firmy Stax oraz jeden z 300 wyprodukowanych kompletów legendarnych Sennheiser Orpheus o wartości 120 tys. zł).

Największe tego typu show w Polsce

Na Audio Video Show pojawi się 135 wystawców. W sumie wystawcy będą mieli 6000m2 i 145 sal do swojej dyspozycji, co oznacza, że Audio Video Show staje się drugą największą imprezą tego typu w Europie! Piątek będzie szczególnie ciekawy dla melomanów, bowiem Piotr Metz, znawca The Beatles, zaprezentuje albumy „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” oraz „Magical Mystery Tour” z… taśmy matki na szpulowym magnetofonie Studer A807.

studer-A807-02-Wagen

A skoro już o spotkaniach mowa, na pewno spróbujemy porozmawiać z Andrzejem Smolikiem i Kevem Foxem, którzy będą prezentować swoja muzykę na wystawianym sprzęcie i nie omieszkamy, jeżeli tylko się uda, wypytać ich o opinie na temat sprzętu odsłuchowego. Gośćmi będą też Wally Malewicz, amerykański guru gramofonów analogowych i Ken Ishawata, światowej sławy specjalista i ekspert w dziedzinie sprzętu odsłuchowego.

Targi odbędą się w dniach 6-8 listopada na Stadionie PGE Narodowy i w hotelach Golden Tulip oraz Radisson Blu Sobieski. Jeżeli macie wolny termin – zdecydowanie warto się tam pojawić! Jeżeli nie… postaramy się wyłowić to, co najciekawsze, i na żywo relacjonować na łamach Spider’s Web.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze