Sprzęt  / News

Znamy datę polskiej premiery Samsunga Gear S2

Już bardzo niedługi ci, którzy nie mogą oprzeć się możliwościom i wyglądowi najnowszego zegarka Samsunga - Gear S2, będą mogli oficjalnie kupić go w Polsce. Firma ujawniła właśnie szczegóły związane z dostępnością tego urządzenia w naszym kraju.

Pierwsze zamówienia przedsprzedażowe będzie można składać już od 16 października do 2 listopada. Dzień po zakończeniu przyjmowania tego typu zamówień zegarek trafi do klientów oraz do "wybranych sklepów".

Do wyboru będą dwie odmiany urządzenia - "zwykły" Gear S2 oraz nieco bardziej elegancki Gear S2 w odmianie Classic. S2 oferowany jest w wersji z czarną kopertą z czarnym paskiem oraz srebrną kopertą i białym paskiem. S2 Classic natomiast dostępny jest w tylko jednej odsłonie - czarna koperta i skórzany pasek.

Obydwa zegarki pracują pod kontrolą specjalnie przygotowanej wersji systemu Tizen, współpracującej z Androidem 4.4 lub nowszym na naszym telefonie. Oprócz Androida wymagane jest jeszcze co najmniej 1,5 GB RAM w naszym smartfonie.

Gear S2 wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz Super AMOLED o średnicy 1,2 cala, przy rozdzielczości 360 x 360 pikseli (PPI: 302). System można obsługiwać jednak także za pomocą dwóch przycisków oraz obrotowej korony. Akumulator ma wystarczyć na "2-3 dni pracy", natomiast ładowanie - jak w przypadku większości smartzegarków - odbywa się z wykorzystaniem ładowarki bezprzewodowej.

Oficjalnie nie podano wprawdzie ceny żadnej z dwóch wersji najnowszego zegarka Samsunga, ale serwis Telepolis informuje, będzie ona wynosić 1499 zł w przypadku wersji tańszej i 1599 zł w przypadku wersji Classic.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst