Sprzęt  / News

Choć trudno w to uwierzyć, iPhone z Androidem, czyli HTC One A9, jest droższy od iPhone’a 6

147 interakcji
dołącz do dyskusji

Dobrze, że siedziałem, gdy zobaczyłem polską cenę HTC One A9, bo do teraz nie mogę uwierzyć, ze kopia iPhone’a 6 jest od niego droższa.

Gdy pojawiły się przecieki dotyczące tego, jak będzie wyglądał nowy smartfon HTC liczyłem na to, że się nie potwierdzą. Jednak z każdym kolejnym zdjęciem, które trafiało do Sieci, sytuacja zdawała się stawać jasna - HTC stworzy iPhone’a z Androidem.

Tak też się stało. We wtorek HTC podczas bardzo skromnej konferencji zaprezentowało model HTC One A9, który został przez media i wielu potencjalnych klientów okrzyknięty iPhone’em z Androidem.

Podobieństw między nowym smartfonem HTC, a dwoma ostatnimi smartfonami Apple jest tak wiele, że porównując je łatwiej jest skupić się na wymienieniu kilku różnic. Bo bryła, kształty, niektóre wersje kolorystyczne i ogólna stylistyka do złudzenia przypomina to, co od dwóch lat proponuje nam Apple.

W dniu premiery HTC One A9 poznaliśmy też polską cenę, którą ustalono na poziomie 2549 zł.

Zapowiedziano wtedy również przedsprzedaż w sklepie RTV Euro AGD, ale przedstawiciel PR-u HTC w Polsce nie chciał zdradzić jednego - której wersji One A9 będzie dotyczyła podana cena.

Bo wersje są dwie i różnią się między sobą dość znacząco. Tańszy One A9 wyposażony został w 16 GB pamięci wbudowanej (którą można rozbudować za pomocą kart pamięci do 2 TB) oraz 2 GB RAM. Droższa wersja oferuje dwa razy większą pojemność (którą również można rozbudować) oraz 3 GB RAM.

Obie wartości są znaczące, gdyż rozbudowa pamięci urządzenia za pomocą karty nigdy nie będzie tak wygodna, szybka i bezproblemowa, jak korzystanie z wewnętrznej pamięci. Kwestia RAM-u również jest ważna, bo system operacyjny Android słynie z tego, że on, jak i aplikacje na niego pisane, mają spory apetyt na pamięć operacyjną. Dlatego bogatsza wersja One A9 zdaje się być o wiele rozsądniejszym wyborem.

Okazuje się jednak, że zapowiedziana w dniu premiery cena, czyli 2549 zł dotyczy słabszej wersji HTC One A9.

htc-one-a9-cena

Jakby tego było mało, to kwota ta przekracza aktualne ceny iPhone’a 6 (takiego jak HTC, czyli również w wersji 16 GB)!

Na stronie Apple ubiegłoroczny iPhone 6 kosztuje co prawda 2699 zł, ale już chociażby w Ceneo można znaleźć całą masę sklepów, które sprzedają go taniej. Nawet za 2511 zł.

Z jednej strony rozumiem, że HTC chce celować w półkę premium. Rozumiem też, że próbuje ponownie swoich sił w najwyższej półce cenowej. Problem w tym, że w 2015 roku 16 GB w smartfonie i zaledwie 2 GB pamięci RAM to bardzo kiepskie parametry, które trudno będzie sprzedać za takie pieniądze.

Dlatego nie potrafię wierzyć w sukces rynkowy HTC One A9.

Telefon ze słabą specyfikacją techniczną, będący jednocześnie klonem iPhone’a i droższym od niego urządzeniem - ile osób to kupi?

PS Nadal nie mamy potwierdzenia od HTC, czy One A9 32 GB będzie dostępny w Polsce, a jeśli tak to w jakiej cenie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst