Tech  / News

Android 6.0 już jest! Google publikuje aktualizacje dla Nexusów

203 interakcji
dołącz do dyskusji

Może nie jest to tak gorąca premiera jak nowy Windows czy wydanie OS X, a większość użytkowników nowej wersji Google'owskiego systemu operacyjnego albo nie zobaczy wcale, albo nieprędko, ale Android 6.0 Marshmallow jest już oficjalnie dostępny i jest to zdecydowanie powód do radości dla sporej grupy użytkowników smartfonów z zielonym robotem.

Zaprezentowany na Google I/O 2015 i podkreślony raz jeszcze podczas ubiegłotygodniowej premiery nowych Nexusów Marshmallow nie jest rewolucją, a raczej subtelną ewolucją zapoczątkowanego wraz z Androidem Lollipop Material Design. Większość istotnych zmian miała tu miejsce pod maską. Nowy Android zapewni szybsze działanie smartfonów dzięki lepszej optymalizacji, da większą kontrolę nad aspektami bezpieczeństwa za sprawą kontroli uprawnień aplikacji oraz natywnego wsparcia dla czytnika linii papilarnych, a także znacząco poprawi czasy pracy na baterii naszych smartfonów, dzięki funkcji Doze. O wszystkich nowościach w nowym Androidzie dowiecie się z naszego kompendium wiedzy, oraz materiału wideo:

Dzisiejszy start aktualizacji to największa nowość dla posiadaczy urządzeń z linii Nexus, a konkretnie Nexusa 5 2013, tabletu Nexus 7 2013 oraz Nexus 9, a także Nexusa 6 produkcji Motoroli. Nowe Nexusy, 5x od LG i 6P od Huawei'a pojawią się na rynku już niedługo z Androidem 6.0 prosto z pudełka.

Posiadacze urządzeń innych producentów na swoją kolej będą musieli jeszcze poczekać. Na szczęście kolejni producenci podają oficjalne listy urządzeń, które otrzymają aktualizację, warto więc regularnie zaglądać na naszą stronę z listą aktualizowanych sprzętów, żeby wiedzieć, czy jest czego wyczekiwać.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst