REKLAMA

Oto iPad Pro - tablet wydajniejszy niż 80% komputerów

I potwierdziły się plotki! Mimo wielu sceptycznych głosów to dzisiaj pojawił się iPad Pro, czyli tablet większy niż dotychczasowo wydane modele.

09.09.2015 17.30
Oto iPad Pro – tablet wydajniejszy niż 80% komputerów
REKLAMA
REKLAMA

Apple rozpoczęło konferencję dość nudno, informując o nowościach w line-upie zegarków. Nie minęło jednak 20 minut, a pojawiła się prawdziwa bomba. Apple zaprezentowało zupełnie nowego, ogromnego iPada Pro - który wedle Apple jest wydajniejszy niż 80 proc. komputerów - a konkretnie jak to mówi Apple, portable pc - sprzedanych w zeszłym roku.

ipad-pro-3

12,9 cala - taką dokładnie długość będzie miała przekątna w iPadzie Pro. To więcej niż w przypadku najnowszego MacBooka. Apple zauważyło, że przy takich wymiarach dłuższy bok iPada Air mieści się na krótszym boku iPada Pro.

Rozdzielczość ekranu to aż 2732 na 2048 pikseli. Większy ekran ma nie tylko dać lepsze wrażenia z oglądania filmów i grania, ale ma też pomóc w pisaniu - pojawiła się zupełnie nowa, ogromna klawiatura ekranowa.

Widać też, że to z myślą o tym iPadzie pojawiły się nowości w iOS polegające na możliwości pracy na dwóch aplikacjach jednocześnie. Dzięki temu będzie można wykorzystać większą powierzchnię ekranu.

Imponujące są wymiary iPada Pro. Ma on zaledwie 6,9 mm grubości, podczas gdy iPad Air o znacznie mniejszej powierzchni ekranu ma grubość 6,1 mm. Urządzenie ma ważyć nieco ponad 700 gram - podobnie jak 10-calowy iPad pierwszej generacji.

ipad-pro-4

Sercem iPada Pro jest układ A9X - jak zwykle kilkukrotnie szybszy niż ten znany z poprzedniego modelu. Urządzenie ma działać 10 godzin z dala od gniazdka, a ładowane będzie przez port Lightning.

Jedną z najważniejszych nowości jest nowe akcesorium do iPada Pro. To Apple Smart Keyboard, czyli pełna klawiatura zintegrowana ze składanym etui. Do połączenia wykorzystywany będzie port w kształcie trzech kropek.

Przystosowanych do mniejszych iPadów Air i Mini jest na rynku wiele różnych klawiatur od producentów niezależnych. W przypadku iPada Pro mamy jednak akcesorium bezpośrednio od Apple’a - podobnie jak do pierwszego iPada. Wygląda na bardzo przemyślane. Ciekawe, czy iPad Air dostanie podobne? Niestety w to wątpię.

Zgodnie z oczekiwaniami pojawił się rysik dedykowany dużemu iPadowi. Przypomina on bardziej rozwiązania Wacoma niźli rysik z Galaxy Note. Jego nazwa to, bez zaskoczenia, Apple Pencil - czyżby Apple wycofało się po premierze Apple Watcha na dobre z iGadżetów?

ipad-pro-pencil-2

Rysik wygląda jak narzędzie dla artystów, którzy mogą wykorzystać wykrywanie siły nacisku rysika na ekran. Nowy iPad Pro ma być dla nich narzędziem do tworzenia cyfrowych obrazów. Na prezentacji wygląda to oczywiście na bardzo proste, pytanie jak główni zainteresowani ocenią to rozwiązanie w praktyce.

Kolejną niespodzianką na prezentacji było pojawienie się na scenie... przedstawiciela Microsoftu. To na przykładzie Microsoft Office opowiadano o tym, jak iPad Pro może pomóc użytkownikom w pracy.

Pojawiła się też informacja o dostępności i cenach. iPad Pro będzie sprzedawany w cenie od 799 dol. do 1079 dol. w zależności od wersji. Klawiatura w Smart Coverze to koszt 169 dol, a rysik Apple Pencil - dodatkowe 99 dol.

ipad-pro-cena

Podstawowy model za 799 dol. ma pojemność pamięci 32 GB. Oprócz tego tablet będzie dostępny w wersji 128 GB za 949 dol. oraz w wersji 128 GB z dodatkowym slotem na kartę SIM za 1079 dol.

REKLAMA

Sprawdź wszystkie nasze publikacje dotyczące nowości Apple'a:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA