REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oto nowe iPhone’y 6s i 6s Plus z - uwaga - 3D Touch!

Dosłownie przed chwilą Apple zaprezentował swoje najnowsze smartfony. Tak jak się spodziewaliśmy, zobaczyliśmy następców obecnych smartfonów. Ich nazwy to iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus.

09.09.2015
20:38
Oto nowe iPhone’y 6s i 6s Plus z – uwaga – 3D Touch!
REKLAMA
REKLAMA

Pod względem wyglądu nowe smartfony nie różnią się od swoich poprzedników. Jedyną różnicą jest dostępność w czterech wariantach kolorystycznych - srebrnym, złotym, szarym i różowym.

Apple chwali się też zastosowanym ekranem, który jest pokryty najmocniejszym na świecie szkłem. Nie, nie mówię tu o szkle szafirowym, tylko o specjalnym materiale o nazwie Ion-X. Kolejna nowość związana z ekranem to wprowadzenie technologii haptycznej o nazwie 3D Touch. Jest to nowa implementacja Force Touch znanego z ekranu Apple Watch oraz gładzika MacBooków.

iphone-6s

Apple zapowiada, że technologia ta będzie rewolucja na miarę wprowadzenia technologii wielodotykowej. Dzięki 3D Touch ekran będzie mógł wykrywać stopień nacisku i zależnie od niego reagować za pomocą różnych akcji. W ten sposób smartfony doczekają się czegoś w rodzaju prawokliku.

Zastosowanie tej technologii było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych sensorów zainstalowanych za podświetleniem ekranu iPhone’a. Trzeba przyznać, że dzięki tej technologii urządzenia mobilne coraz bardziej zaczną przypominać pod względem możliwości tradycyjne komputery. Nowy interfejs oparty na technologii haptycznej jest na tyle prosty i intuicyjny, że pozwala wykonywać proste czynności w aplikacjach… bez otwierania ich. Wystarczy w odpowiedni sposób przytrzymać ikonę aplikacji.

Zrzut ekranu 2015-09-09 o 20.45.35

Apple zastosował też w iPhone’ie nowy chip Apple A9, który jest aż o 70% szybszy od procesora A8. Z kolei jego wydajność graficzna wzrosła o 90%. Apple chwali się, że chip ten jest klasy konsolowej, ale raczej wątpię, że iPhone 6S poradziłby sobie z odpaleniem Wiedźmina 3. Oprócz tego iPhone ma nowy koprocesor M9 odpowiedzialny za wykrywanie ruchu i aktywności fizycznych.

Zaimplementowano również nowy czytnik linii papilarnych oraz tylny aparat iSight z matrycą o rozdzielczości 12 Megapikseli. To duża różnica w porównaniu 8-megapikselowym aparatem znanym z poprzednich iPhone’ów. Apple chwali się też lepszym autofocusem, bardziej naturalnymi i ładniejszymi kolorami oraz technologią redukowania szumów.

apple-iphone-6s

Kolejna istotna nowość to możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 4K. Ciekawie prezentuje się też przednia kamera FaceTime z matrycą o rozdzielczości 5 Megapikseli oraz nowy. Aplikacja fotograficzna Apple też znacznie się zmieniła i znacznie przypomina HTC Zoe.

Jednak iPhone to nie tylko aparat, to przede wszystkim komunikacja. Nowy iPhone 6s będzie miał dwa razy szybszą łączność LTE niż poprzedni model i będzie wspierał 23 częstotliwości sieci. Apple zapowiada też, że WiFi również będzie dwa razy szybsze niż w poprzednim modelu. W to akurat nie wierzę.

Ogromnym rozczarowaniem jest, że najtańsze wersje iPhone'ów 6s i 6s Plus będą mieć tylko 16 GB pamięci, której nie da się rozszerzyć. Droższe wersje będą mieć 64 lub 128 GB pamięci. Ceny nowych iPhone'ów będą identyczne, jak zeszłorocznych modeli.

REKLAMA

Sprawdź wszystkie nasze publikacje dotyczące nowości Apple’a:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA